haridus

23.07.2024
Naine võib olla parem insener kui mees, kuid naistel võiks olla rohkem enesekindlust, leiab TalTechi doktorant-nooremteadur Katriin Kristmann.
04.07.2024
Eestis on meditsiinitehnika inseneride põud, mida saaksid leevendada meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe lõpetajad. Nende toetuseks on äsja asutatud Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond.
04.07.2024
2023. aastal käivitus TalTechi toetusportaal toeta.taltech.ee, mille peamine eesmärk on toetada üliõpilasi ja üliõpilaste ettevõtmisi nende õppeteekonnal. Olgu selleks siis toetused erinevatesse valdkondlikesse stipendiumifondidesse või siis tudengiprojektidesse. Ettevõtlikud ja pealehakkamist täis noored inseneriõppurid saavad kogemuse ja toe, et õppida, kuidas luua tulevikus järgmisi ettevõtteid, viia ellu uusi suuri projekte ning julgeda nutikalt riskida.
03.07.2024
Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat; kolledži eelkäijaks oli Saarte Instituut, mille loomise idee sai alguse juba 1980. aastate lõpul.
02.07.2024
Ettevõtlikkust ja tudengiettevõtlust soosiva ökosüsteemi arendamine on üks TalTechi suuri võimalusi, kirjutab TalTechi ettevõtlusosakonna juht Kristo Reinsalu EuroTeQathoni järelmuljetes.
26.06.2024
Taskuhäälingu „TalTech Taskus“ külaliseks on HK Unicorn Squad juht ja TalTechi üliõpilane Liis Koser, kes jagab põnevat lugu programmist, mis on loodud murdma stereotüüpe ja inspireerima tüdrukuid tehnoloogiavaldkonnas.
19.06.2024
TalTechi Arengufond on üle 30 aasta toetanud teadmiste kiiremat jõudmist ühiskonda; fond toetab koostöös ettevõtjatega stipendiumidega tudengite õpinguid, võimaldades neil keskenduda haridusele.
19.06.2024
Ettevõtjail on vaja mitmesuguseid töötajaid – hinnatakse nii insenere kui pehmeid oskusi. Ent infotehnoloogia on muutumas järjest olulisemaks, leiavad TalTechile vastanud erinevate alade ettevõtted.
19.06.2024
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.
14.06.2024
Teadlaseks saadakse nii sihikindla õppimise tulemusena kui ka juhuslikult – näiteks kui tööle minnes ei oska keegi su küsimustele vastata või kui ootamatult tekib armastus mõne inimese või linna vastu ja sa ei taha temast kaugele minna.