Avastuste kasvav keerukus paneb proovile nii teadlased kui ka ühiskonna, kus sageli eelistatakse lihtsust keerulistele tõdedele. TalTechil ja teistel teadusasutustel tuleks selle probleemi lahendamises süsteemselt osaleda.
haridus
Eesti inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmann leiab, et Eestis tuleks pöörata rohkem tähelepanu õpikogukondade loomisele ja toetamisele.
Rootsi Kuningliku Inseneriteaduste Akadeemia president ja TalTechi rahvusvahelise nõukoja liige Tuula Teeri toob esile inseneeria ja teaduskoostöö olulisuse Eesti tulevikule, rõhutades varase hariduse, praktiliste oskuste ja tööstuskoostöö tähtsust. Samuti näeb ta TalTechi ambitsioonikas arengus Eesti inseneriteaduse ja jätkusuutliku arengu saavutamise võtmetegurit.
Aasta alguses käivitus Eestis Inseneriakadeemia – projekt, mis parandab inseneeria hariduse kvaliteeti ja tagab inseneride järelkasvu Euroopa Liidu toetusel.
Mure matemaatikaoskuste ja seega ka tulevaste tudengite pärast viis erilise algatuseni, 2. oktoobril teoks saanud e-rehkenduseni, kus ülesannete lahendamist alustas rohkem kui 29 000 huvilist ja vastused saatis ära 15 000 inimest.
Võimekate gümnaasiumilõpetajate endale haaramiseks käib kõrgkoolide vahel tihe rebimine. Selles konkurentsis torkab silma, et inseneritööst on noortel ebamäärane arusaam. Kuid loodetavasti mitte enam kauaks. Kõrgkoolide, ettevõtete ja riigi ühine pingutus on jää liikuma lükanud. Kas sellest piisab, et rohkem noori inseneriõppesse meelitada?
Kui TalTechi ärinduse eriala vilistlane Krista Raag keskkooli lõpetas, teadis ta kindlalt, et soovib edasi õppida Tallinnas, sest seal on elu. Sama ambitsioon viis ta lõpuks Londonisse, kus ta töötab täna investeerimispangas ärijuhina.
Kas Eesti võiks olla riik, kus igaüks valdab matemaatikat nagu emakeelt? Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land usub, et just see tagaks tuleviku edu ning kutsub üles muutma matemaatikaõpet.
Eesti ja Soome tööstusvaldkonna erialaliidud algatavad põhikooli vanemale astmele võistluse "Tuleviku Loojad", et leida ettevõtetele jätkusuutlikke lahendusi.
Energeetikakontserni Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko on seda meelt, et pole vahet, kas tegu on riigile kuuluva või erakätes oleva ettevõttega, talente oma töötajate sekka konkurentsis püsimiseks otsivad kõik, turureeglid kehtivad kõikidele ühteviisi ning sestap tuleb toetada ka spetsialistide väljaõpet.