Ettevõtlus

17.07.2024
Eestis on arendamispotentsiaali mitmes süvatehnoloogia harus. Hiljuti avaldatud, Startup Estonia tellitud, Civitta koordineeritud ja teiste seas ka TalTechi teadlaste osalusel valminud raportist selgub, et kuigi tehnoloogiate arendamine kipub koonduma suurettevõtete või -riikide kätte, ei tähenda see, et meil poleks võimalusi maailma suurelt muuta.
15.07.2024
Kiipide tootmine on Eesti jaoks suure potentsiaaliga, aga siiani kasutamata võimalus, leiab TalTechi professor Jaan Raik.
04.07.2024
2023. aastal käivitus TalTechi toetusportaal toeta.taltech.ee, mille peamine eesmärk on toetada üliõpilasi ja üliõpilaste ettevõtmisi nende õppeteekonnal. Olgu selleks siis toetused erinevatesse valdkondlikesse stipendiumifondidesse või siis tudengiprojektidesse. Ettevõtlikud ja pealehakkamist täis noored inseneriõppurid saavad kogemuse ja toe, et õppida, kuidas luua tulevikus järgmisi ettevõtteid, viia ellu uusi suuri projekte ning julgeda nutikalt riskida.
28.06.2024
FS Team Tallinn, kuhu kuuluvad TalTechi ja Tehnikakõrgkooli tudengid, esitles juuni keskel uut elektrivormelit, mis on esmakordselt võimeline sõitma nii juhiga kui juhita.
19.06.2024
TalTechi Arengufond on üle 30 aasta toetanud teadmiste kiiremat jõudmist ühiskonda; fond toetab koostöös ettevõtjatega stipendiumidega tudengite õpinguid, võimaldades neil keskenduda haridusele.
19.06.2024
Ettevõtjail on vaja mitmesuguseid töötajaid – hinnatakse nii insenere kui pehmeid oskusi. Ent infotehnoloogia on muutumas järjest olulisemaks, leiavad TalTechile vastanud erinevate alade ettevõtted.
19.06.2024
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.
14.06.2024
TalTech, tehnoloogiaettevõtete keskus Tehnopol ja Metroserdi rakendusuuringute keskus teevad koostööd, et aidata Eestis luua 500 süvatehnoloogia idufirmat.
13.06.2024
Tartus aset leidnud Industry 5.0 konverents pakkus “hõbekuule”, kuidas konkurentsivõimet kasvatada ja tööstuse kindlustunne taastada.
11.06.2024
ABB taskuhäälingu „Energiamajanduse telgitagustes“ uus episood räägib targast energiavõrgust nii tööstuse kui ka eratarbija vaatenurgast, samuti elektrienergia kvaliteedist ja investeeringutest uusimatesse tehnoloogiatesse.