Kui nutikad inimesed hakkavad koostöö käigus ideid põrgatama, võib nendevaheline sünergia tekitada uusi ja paremaid tooteid või mõne valdkonna arengut muutva lahenduse. Samas ei ela mitte kõik lennukad ideed üle kokkupuudet praktikaga, sest saatan peitub teadagi detailides.
Teadus
TalTechi eestvedamisel luuakse üle-euroopaline teadustaristu, mis aitab ennetada haigusi, täpsustada ravi ja arendada personaalmeditsiini.
Kes oleks osanud arvata, et saepurust saab toiduõli, põlevkivist rohekemikaale või et aju töö põhimõtteid järgides on võimalik juhtida laevu – ent just selliste maailmamuutvate ideedega astuvad tulevikule vastu TalTechi teadlased.
TalTechi Eesti Mereakadeemia osaleb piiriüleses koostöös, et parandada tarneahelate läbipaistvust, vastupidavust ja kestlikkust.
Targad lahendused sünnivad siis, kui teadus ei jää laborisse ja tööstus ei jää üksi. Tööstusdoktorantuur võimaldab teadlastel jõuda otse tehasesse – Ragnar Kauril, kes õpib TalTechi inseneriteaduskonnas tööstusdoktorantuuris ja töötab samaaegselt Enefitis, on selle mõjusa koostöö selge näide.
TalTechi tööstusrobootika ja masinnägemise laborist on saamas ettevõtluskeskkonna praktiline partner – paik, kus tööstusrobotid ja targad kaamerad pole enam pelgalt õppematerjal, vaid toimivad kui rakendusuuringute tööriistad.
TalTechi biorobootika keskuse doktorant-nooremteadur Simon Pierre Godon saabus Eestisse kindla eesmärgiga: uurida, kuidas tõhustada robotite liikumist pehmel ja kergesti vajuval maastikul.
Tuleviku tööstus vajab insenere, kes oskavad suhelda masinatega. Automaatjuhtimine on tööstuse süda – et seda mõista, tuleb teada palju enamat kui teoreetilisi valemeid.
Formula Student Team Tallinn esitleb uut elektrivormelit FEST25, mis kiirendab sajani 1,9 sekundiga ja suudab sõita ka ilma juhita.
Euroopa teaduse tippjuht Maria Leptin näeb Eestis kasvavat sihikindlust ja talenti, mis väärib rohkem enesekindlust.