Ühiskond

17.05.2024
Tallinna Tehnikaülikooli 5. juunil toimuv Innovatsioonifestival on pühendatud tehisintellekti tehnoloogiate arendamise võimaluste ja ühiskonna vajaduste koosmõjule.
16.05.2024
Eestil tuleb langetada otsus, kas lubada Eestis tuumaenergiat toota või mitte; TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktori, akadeemik Jarek Kurnitski arvates tundub täna kohatu ja aegaraiskav arutleda tuumajaama üle, kuna Eesti on juba valinud mahukaid investeeringuid nõudva taastuvenergia tee.
16.05.2024
Tuumajaam ei suuda pikemas perspektiivis taastuvenergiaga konkureerida ning energiasõltumatuse jaoks oleks Euroopal vaja oma uraanikaevandust, sõnas Rootsi Energiaagentuuri endine juht, Chalmersi ülikooli professor Tomas Kåberger.
08.05.2024
15. mail kell 9 – 10.30 toimub TalTechi peamaja kohvikus kohvihommik, milles käsitletakse sel korral meedia rolli tänases kiiresti muutuvas maailmas.
02.05.2024
Aprilli lõpus teatas alles märtsi lõpus Tartust lende alustanud Finnair, et peatab kuuks ajaks oma lennud. Põhjuseks on GPS-süsteemide segamine, mis muudab lennukitel maandumise võimatuks. Põhjuseid sellele võib olla mitu.
23.04.2024
Maikuus esitlevad Tehnikaülikooli teadlased esimest potentsiaalset stsenaariumit, mille järgi jõuda 2035. aastaks kliimaneutraalse ülikoolini. „Oleme seni teinud terve hulga samme, mis aitavad meil keskkonnasäästlikumalt tegutseda, kuid nüüd asetuvad need konkreetsesse süsteemi ja muidugi tuleb tervikplaani juurde hulk läbimõeldud valikutega samme,“ sõnab TalTechi strateegiabüroo juht Kaja Kuivjõgi.
19.04.2024
Tagasiside on midagi, mille andmisega eestlased väga ehk hiilga. Ent ometi tuleb sedagi osata julgelt ning teist arvestades anda ja vastu võtta, sõnab Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektor Marge Sassi.
08.04.2024
Tšornoboli katastroofist hoolimata on sõda ukrainlastele näidanud, et nende jaoks on tuumaenergia kõige turvalisem energiavorm. Eesti tuumaenergia töörühma raport on valmis, aga otsust pole.
03.04.2024
Ukraina peaminister Denõss Šmõhal ütles 3. aprillil Tallinna Tehnikaülikoolis peetud loengus, et küberturbest on saanud sõda pidava riigi kilp ja mõõk.
01.04.2024
TalTechis asuv FinEst Targa Linna Tippkeskus kogub linnadelt ja valdadelt väljakutseid, et koostöös teadlaste ja arendajatega luua neile nutikaid ja teaduspõhiseid lahendusi. Targa linna ideekonkursile oodatakse linnade ja valdade väljakutseid hiljemalt 15. maiks.