Kas Eesti võiks olla riik, kus igaüks valdab matemaatikat nagu emakeelt? Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land usub, et just see tagaks tuleviku edu ning kutsub üles muutma matemaatikaõpet.
Arvamus
Vettpidava ja kasutatava halduskoormuse kulu arvutamise metoodika loomine on osutunud kõikjal väga keeruliseks ülesandeks. Vaidlus selle üle, milliseid kulusid tuleks üldse arvestada ja millises väärtuses, näib lõputu, nendib TalTechi külalislektor Külli Taro Vikerraadio päevakommentaaris.
TalTechi emeriitprofessor Rein Munter uurib, kuidas erinevad joogiveed mõjutavad meie tervist, käsitledes vee saladusi ja joogivee olulisi omadusi.
Konverentsile või telesaatesse minnes tasub eelnevalt mõelda: miks me üldse esineme ja mis sõnumit soovime publikule edastada? Kasulikke soovitusi, kuidas ennast avalikuks esinemiseks ette valmistada ja ka võimalikult hästi esineda, jagab näitleja, õppejõud ja avaliku esinemise koolitaja Maarja Mitt-Pichen (PhD).
Naine võib olla parem insener kui mees, kuid naistel võiks olla rohkem enesekindlust, leiab TalTechi doktorant-nooremteadur Katriin Kristmann.
Tuleviku innovatsioonipoliitika keskmes ei peaks olema mitte kitsalt majanduslik, vaid laiem ühiskondlik kasu.
Ettevõtlikkust ja tudengiettevõtlust soosiva ökosüsteemi arendamine on üks TalTechi suuri võimalusi, kirjutab TalTechi ettevõtlusosakonna juht Kristo Reinsalu EuroTeQathoni järelmuljetes.
Et mitte lugejat liigselt kiusata ja lihtne vastus kohe alguses kätte anda, võib öelda: digitaliseerimine. Täpsemalt küsimus, kuidas tõhustada organisatsioonide protsesse, muuta töö tegemist efektiivsemaks ja kasvatada seeläbi tulu.
Päikeseelektri helge tulevik on kohati kohal, kirjutab Euroopa Komisjoni teaduse ja innovatsiooni peadirektoraadi Eesti ja Soome poliitikaametnik Jüri Rute.
Diplom üksi parimat töökohta ei taga, isegi doktoridiplom mitte – vaja on ka oma isiksust kuvada, kirjutab TalTechi ettevõtlusprorektor ja keskkonnateadlane Erik Puura.