TalTechi toetusportaal ühendab metseenid heade ideedega

04.07.2024
TalTechi toetusportaal ühendab metseenid heade ideedega. 04.07.2024. Toetusportaali kaudu koguti 2023. aastal toetusi kaheksale projektile pea 43 000 euro ulatuses. Toetusportaali olemasolu on suurepärane võimalus kõikidele eraisikutele ja ettevõtetele leida võimalus toetada mõnda valdkondlikku stipendiumifondi või siis tudengiprojekti. Nimelised ja valdkondlikud stipendiumifondid Toetusportaali kaudu saab panustada mitmetesse fondidesse: rektor emeritus professor Andres Keevalliku nimeline stipendiumifond, millest toetatakse IT-erialade doktorantide õpet tehnikaülikoolis, inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu Vilistlaskogu stipendiumifond, mis toetab aktiivseid inseneritudengeid, emeriitprofessor Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond, millest toetatakse meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe üliõpilasi. Kõikide stipendiumifondidega saab lähemalt tutvuda aadressil toeta.taltech.ee/projektid Kasuta annetamisel maksuvabastust Toetusportaali haldab SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond, mis kuulub tulumaksusoodustusega ühingute hulka. Nimekirjas olevale ühingule saavad juriidilised isikud teha annetusi teatud summa piires maksuvabalt. Füüsilised isikud saavad nendele ühingutele eraldatud annetused maha arvata oma maksustatavast tulust. Annetused ülikoolidele pole ainult rahalised – need on pikaaegsed investeeringud, mille vilju võib näha valmimas viie, kümne, aga ka rohkem kui 15 aasta pärast. Annetustest rahastatud stipendiumifondid võimaldavad andekatel tudengitel keskenduda õppimisele. „Lähtume sellest, et tänu stipendiumile saab tudeng pühenduda õppimisele ega pea eriala omandamise kõrvalt raha teenimiseks kulleriks hakkama,“ ütles üks toetajatest, Skepast & Puhkim OÜ juhatuse liige Peeter Skepast. Lisaks aitavad annetused ja toetused koguda ülikoolile reservi, et tulevikus oleks ettetulevate keeruliste aegade üleelamiseks võimalik jätkata nii inseneri-, majandus-, infotehnoloogia-, loodusteaduste ning mereasjanduse spetsialistidele kõrghariduse andmist.
TalTechi IT-teaduskonna tudeng | Foto: TalTech

TalTechi IT-teaduskonna tudeng | Foto: TalTech

2023. aastal käivitus TalTechi toetusportaal toeta.taltech.ee, mille peamine eesmärk on toetada üliõpilasi ja üliõpilaste ettevõtmisi nende õppeteekonnal. Olgu selleks siis toetused erinevatesse valdkondlikesse stipendiumifondidesse või siis tudengiprojektidesse. Ettevõtlikud ja pealehakkamist täis noored inseneriõppurid saavad kogemuse ja toe, et õppida, kuidas luua tulevikus järgmisi ettevõtteid, viia ellu uusi suuri projekte ning julgeda nutikalt riskida.

Toetusportaali kaudu koguti 2023. aastal toetusi kaheksale projektile pea 43 000 euro ulatuses. Toetusportaali olemasolu on suurepärane võimalus kõikidele eraisikutele ja ettevõtetele leida võimalus toetada mõnda valdkondlikku stipendiumifondi või siis tudengiprojekti.

Nimelised ja valdkondlikud stipendiumifondid

Toetusportaali kaudu saab panustada mitmetesse fondidesse:

Kõikide stipendiumifondidega saab lähemalt tutvuda aadressil toeta.taltech.ee/projektid

Kasuta annetamisel maksuvabastust

Toetusportaali haldab SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond, mis kuulub tulumaksusoodustusega ühingute hulka. Nimekirjas olevale ühingule saavad juriidilised isikud teha annetusi teatud summa piires maksuvabalt. Füüsilised isikud saavad nendele ühingutele eraldatud annetused maha arvata oma maksustatavast tulust.

Annetused ülikoolidele pole ainult rahalised – need on pikaaegsed investeeringud, mille vilju võib näha valmimas viie, kümne, aga ka rohkem kui 15 aasta pärast.

Annetustest rahastatud stipendiumifondid võimaldavad andekatel tudengitel keskenduda õppimisele. „Lähtume sellest, et tänu stipendiumile saab tudeng pühenduda õppimisele ega pea eriala omandamise kõrvalt raha teenimiseks kulleriks hakkama,“ ütles üks toetajatest, Skepast & Puhkim OÜ juhatuse liige Peeter Skepast.

Lisaks aitavad annetused ja toetused koguda ülikoolile reservi, et tulevikus oleks ettetulevate keeruliste aegade üleelamiseks võimalik jätkata nii inseneri-, majandus-, infotehnoloogia-, loodusteaduste ning mereasjanduse spetsialistidele kõrghariduse andmist.