Targa linna ideekonkursi võiduprojekt toob innovatsiooni suplusvee kvaliteedi hindamisse.
koostöö
Eestisse on tekkinud ülikoole ühendav automatiseeritud bioinseneeria platvorm, mis on esimene omanäoline Baltikumis ja Ida-Euroopas ning üks esimesi Põhja-Euroopas.
Rootsi Kuningliku Inseneriteaduste Akadeemia president ja TalTechi rahvusvahelise nõukoja liige Tuula Teeri toob esile inseneeria ja teaduskoostöö olulisuse Eesti tulevikule, rõhutades varase hariduse, praktiliste oskuste ja tööstuskoostöö tähtsust. Samuti näeb ta TalTechi ambitsioonikas arengus Eesti inseneriteaduse ja jätkusuutliku arengu saavutamise võtmetegurit.
TalTechi tiim Uter osales Barcelonas toimunud Ignite Bootcampil, kus jätkati sünnitusjärgset hemorraagiat ennetavate sensoritega varustatud massaaživöö arendamist. Bootcamp pakkus väärtuslikke teadmisi ärimudelite loomisest ja võimaldas tudengitel leida rahvusvahelisi kontakte.
Eesti kosmosedelegatsioon, kuhu kuulusid teadlased ja ettevõtjad TalTechist, Tartu Ülikoolist ja majandusministeeriumist, külastas NASA peakorterit ja Kennedy Kosmosekeskust, et tugevdada koostööd USA kosmosesektoriga.
13. septembril toimus Eesti Mereakadeemia, TalTechi uusettevõtluse keskuse ja Tallinna Sadama koostöös MarineHäkk 2024 – keskkonnateemaline häkaton, mis tõi kokku tudengid, teadlased ja eksperdid, et lahendada Läänemere piirkonna keskkonnaga seotud kriitilisi probleeme.
Uus teadusveeb kajastab Ida-Virumaa õiglase ülemineku teaduskonsortsiumi tegevust.
Ettevõtete ja teadlaste koostööpäev toob 9. oktoobril kokku elektroonika- ja masinatööstuse uuendajad.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teadlased osalevad rahvusvahelises OsteoSense projektis, mis lubab tuua läbimurde nii kosmoselendurite terviseseiresse kui ka Maal elavate patsientide taastusravisse.
Eesti majanduse mootoriks on nimetatud mitmeid tegureid – TalTechi ettevõtlusprorektor Erik Puura selgitab, kuidas Tallinna Tehnikaülikool seda rolli kannab.