GovStacki ja TalTechi koostöös loodud Women in GovTech Challenge programmi esimesed lõpetajad – enam kui 100 naist 59 riigist – said tunnustatud ja omandasid oskused juhtida digitaalseid muutusi oma kogukondades ja maailmas.
Ühiskond
Linnade planeerimisel tuleb vaadata nii seda, miks muutub elanike arv, kui ka seda, kuidas tagada vaheldusrikkus ja autode arvu vähendada – näiteks väheneva elanike arvuga Tartus on parkimiskohti enam kui Tallinna vanalinna pindala jagu ning tuleb juurde, räägib Jiři Tintěra, TalTechi vanemlektor ja Tartu linnaarhitekt. Ning kas meie oludes poleks ehk mõistlikum elada rohkem hajali?
Süvatehnoloogia valdkond põimib innovaatilisel moel teadust ja tehnoloogiat, ent protsess peidab endas võimaluste kõrval ka ohte.
Simo Ilomets pakub välja vaate, mis käsitleb lammutamisele minevaid hooneid kui materjalipanka.
Eestis on meditsiinitehnika inseneride põud, mida saaksid leevendada meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe lõpetajad. Nende toetuseks on äsja asutatud Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond.
Taskuhäälingu „TalTech Taskus“ külaliseks on HK Unicorn Squad juht ja TalTechi üliõpilane Liis Koser, kes jagab põnevat lugu programmist, mis on loodud murdma stereotüüpe ja inspireerima tüdrukuid tehnoloogiavaldkonnas.
Kunas täpselt ja kuidas tehisintellekt meie ellu tugevalt tuleb, on praegu võimatu ennustada, aga see juhtub kindlasti. Esimese hooga võib see endaga kaasa tuua töökohtade kadumist ja inimlikke probleeme, kuid tegelikult sünnitab AI-revolutsioon palju võitjaid, rääkis TalTechi tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet intervjuus Henrik Roonemaale.
Andrei Tatartšuk on läbi ja lõhki kohtlajärvelane – seal sündinud, kasvanud, omandanud üld- ja kõrghariduse ning seal asub tema kodu tänaseni. TalTech Virumaa kolledži vilistlasena on Andrei teinud silmapaistvat karjääri enamikes kohalikes suurtööstustes.
Vesinikutehnoloogiad on päevakorras nii Eestis kui ka Saksamaal, ent tehnoloogia arenguks aga on vaja inimesi, nentisid TalTechis toimunud kohtumisel professor Allan Niidu ja Saksamaa rohevesiniku innovatsioonivolinik Till Mansmann.
Tehnoloogia aitab kaitsevõimet tõsta, aga selle kõrval ei saa me üle ega ümber inimesest. Mis on tehnoloogia arengu juures tähtis, kuidas aitaks tehnoloogia Eestit veel paremini kaitsta ning milline võiks olla siin ettevõtete ja teaduse roll – sellest kõigest räägiti 5. juunil toimunud TalTechi Innovatsioonifestivalil.