Avastuste kasvav keerukus paneb proovile nii teadlased kui ka ühiskonna, kus sageli eelistatakse lihtsust keerulistele tõdedele. TalTechil ja teistel teadusasutustel tuleks selle probleemi lahendamises süsteemselt osaleda.
Jan Kaus
Mil moel kutsuda Z-põlvkonna tudengeid ettevõtlusse? Sellest rääkis Pärnu juhtimiskonverentsil TalTechi turunduse ja kommunikatsiooni osakonna vastuvõtuturunduse peaspetsialist ja majandusteaduskonna juhtimise ja turunduse magistrant Margit Täht.
Inimene, kelle peas võttis kuju esimene ratas, oli hingelt insener ning praeguses maailmas arendaks ta ehk mõnda TalTechi uurimissuunda.
Viimase kahe aasta jooksul on Eestis jõudnud uute vesinikuprojektide arv plahvatuslikult kasvada – vahe võrdluses varasema kümne aastaga on mitmekordne. Hiljuti lisandus uute ettevõtmiste sekka TalTechi tudengite algatatud tootearenduse projekt.
2. aprillil esilinastus Artise kinos Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm „Mees missioonil“, mis portreteerib Teaduste Akadeemia presidenti, TalTechi küberneetikainstituudi täisprofessorit Tarmo Soomeret.
Soojast kraaniveest on mõlemal pool Soome lahte saanud kuum, võib-olla lausa põletav teema, põhjuseks Soome Terviseameti paari aasta tagune uurimus.
Linnastumine esitab kahesuunalisi väljakutseid. Esiteks: kuidas ehitada üles üha suuremate linnade logistikat, näiteks kuidas leida tasakaalu üha tiheneva ja keerustuva transpordi ja üha rohelisemat mõtteviisi eeldava, jätkusuutlikke lahendusi otsiva linnaplaneerimise vahel? Teiseks: kuidas võiksid väikesed linnad võimalikult valutult kahaneda – või kuidas sellele kahanemisele vastu seista, küsib kirjanik Jan Kaus.