TalTechi Virumaa kolledž avab ringmajanduse eriala

27.03.2024
TalTechi Virumaa kolledž avab ringmajanduse eriala. 27.03.2024. Õppetöös on suur rõhk probleem- ja  projektõppel ning praktikal. Programmi väljatöötamisel on võetud arvesse tööandjate soovitusi ja vajadusi. Õpingute käigus omandatakse laiapõhjalised teadmised ja oskused jätkusuutlikkuse põhimõtetele toetuvate ärimudelite arendamiseks ning ringmajanduslike meetodite ja tööriistade rakendamiseks. Õppetöö toimub Kohtla-Järve TalTechi Virumaa kolledžis, mis asub arenevas tööstuspiirkonnas ja võimaldab koolis õpitud teoreetilisi teadmisi vahetult praktikas rakendada. Samuti teeb TalTech koostööd Virumaa tööstusettevõtetega, kuhu on oodatud tööle ka uue õppekava lõpetajad. Majandusteaduskonna ringmajanduse programmijuht Helena Rozeik soovitab õppekava neile, kes soovivad panustada globaalsete jätkusuutlike eesmärkide saavutamisse. „Kui soovid mõista, kuidas keskkonnast tulenevate piirangute valguses organiseerida ja planeerida organisatsiooni üleminekut ressursiefektiivsemale ja jätkusuutlikumale majandustegevusele, on see eriala just sulle,“ ütles Rozeik. Uue õppekava läbinud omandavad praktilised teadmised, kuidas kavandada ja rakendada jätkusuutlikke ärimudeleid. Lisaks annavad roheliste tehnoloogiate ja ringmajanduse õppeained neile erialaspetsiifilise ettevalmistuse, mistõttu saavad neist nii Eesti kui ka rahvusvahelisel tööturul hinnatud spetsialistid. „Usume, et iga üliõpilane väärib tulevikus ägedaid võimalusi. Lai vundament loob võimekuse sobituda paljudesse kohtadesse ja selline haridus annab kohalikele ettevõtetele Ida-Virumaal konkurentsieelise,“ kommenteeris õppekava Enefit Poweri juhatuse liige ja uue õppekava programminõukoja esimees Arles Taal. Taal lisas, et õppekava on võimalus toetada säästlikumale tootmisele ja ringmajandusele suunduvaid ettevõtteid värske pilgu ja kaasaegsete teadmistega. Suurima võidu saavad sellest Ida-Virumaa regiooni ettevõtted. Uus õppekava on välja arendatud Õiglase Ülemineku Fondi toel.
TalTechi majandusteaduskonna turundus- ja kommunikatsioonijuht
TalTechi ringmajanduse eriala tudengid | Foto: TalTech

TalTechi ringmajanduse eriala tudengid | Foto: TalTech

Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskond avab 2024. aasta sügisel Virumaa kolledžis uue eriala „Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus“. Tegemist on ainulaadse bakalaureuseõppekavaga regioonis, mille fookus on suunatud rohe- ja ringmajanduse spetsialistide koolitamisele. Tööandjate sõnul vajab just see piirkond uute teadmistega eksperte.

Õppetöös on suur rõhk probleem- ja  projektõppel ning praktikal. Programmi väljatöötamisel on võetud arvesse tööandjate soovitusi ja vajadusi. Õpingute käigus omandatakse laiapõhjalised teadmised ja oskused jätkusuutlikkuse põhimõtetele toetuvate ärimudelite arendamiseks ning ringmajanduslike meetodite ja tööriistade rakendamiseks.

Õppetöö toimub Kohtla-Järve TalTechi Virumaa kolledžis, mis asub arenevas tööstuspiirkonnas ja võimaldab koolis õpitud teoreetilisi teadmisi vahetult praktikas rakendada. Samuti teeb TalTech koostööd Virumaa tööstusettevõtetega, kuhu on oodatud tööle ka uue õppekava lõpetajad.

Majandusteaduskonna ringmajanduse programmijuht Helena Rozeik soovitab õppekava neile, kes soovivad panustada globaalsete jätkusuutlike eesmärkide saavutamisse. „Kui soovid mõista, kuidas keskkonnast tulenevate piirangute valguses organiseerida ja planeerida organisatsiooni üleminekut ressursiefektiivsemale ja jätkusuutlikumale majandustegevusele, on see eriala just sulle,“ ütles Rozeik.

Uue õppekava läbinud omandavad praktilised teadmised, kuidas kavandada ja rakendada jätkusuutlikke ärimudeleid. Lisaks annavad roheliste tehnoloogiate ja ringmajanduse õppeained neile erialaspetsiifilise ettevalmistuse, mistõttu saavad neist nii Eesti kui ka rahvusvahelisel tööturul hinnatud spetsialistid.

„Usume, et iga üliõpilane väärib tulevikus ägedaid võimalusi. Lai vundament loob võimekuse sobituda paljudesse kohtadesse ja selline haridus annab kohalikele ettevõtetele Ida-Virumaal konkurentsieelise,“ kommenteeris õppekava Enefit Poweri juhatuse liige ja uue õppekava programminõukoja esimees Arles Taal.

Taal lisas, et õppekava on võimalus toetada säästlikumale tootmisele ja ringmajandusele suunduvaid ettevõtteid värske pilgu ja kaasaegsete teadmistega. Suurima võidu saavad sellest Ida-Virumaa regiooni ettevõtted.

Uus õppekava on välja arendatud Õiglase Ülemineku Fondi toel.