TalTechi Virumaa kolledži allüksusena alustas tööd Kestlike Keemiatehnoloogiate Kompetentsikeskus (KKK), mis keskendub nii uurimistööle kui rakenduslike teenuste osutamisele.
rohepööre
Eesti biotehnoloogia iduettevõte Äio kaasas 6,1 miljonit eurot riskikapitalifondidelt Voima Ventures, 2C Ventures, SmartCap ja Nordic Foodtech VC, et rajada Eestisse demotehas, kus hakatakse tootma puidu- ja põllumajandusjääkidest keskkonnasõbralikke õlisid ja rasvu.
13. septembril toimus Eesti Mereakadeemia, TalTechi uusettevõtluse keskuse ja Tallinna Sadama koostöös MarineHäkk 2024 – keskkonnateemaline häkaton, mis tõi kokku tudengid, teadlased ja eksperdid, et lahendada Läänemere piirkonna keskkonnaga seotud kriitilisi probleeme.
Uus teadusveeb kajastab Ida-Virumaa õiglase ülemineku teaduskonsortsiumi tegevust.
Meretuulepargid on Eesti energiatuleviku võtmetegija, pakkudes taastuvenergiat, mis suudab konkurentsivõimeliselt katta riigi elektrivajaduse. Kiire areng toob kaasa uued rahvusvahelised kaabliühendused ja potentsiaali mitmekordse ületootmise kaudu jõuda taastuvenergia tipptegijate sekka.
TalTechi Linnakupidu on näide keskkonnasõbralikust suurest üritusest, mis võiks teistele eeskujuks olla.
Roheline energia pole enam pelgalt tulevik, vaid Eesti heaolu võtmetegur. Arvamusfestivalil arutleti, kuidas taastuvenergia pole ainult keskkonnasäästlik lahendus, vaid ka majanduse elavdamise ja julgeoleku võti. Täna tehtavad otsused määravad, kas Eesti suudab rohelises energias leida oma eduloo.
Kas auto on tänapäeval tõesti asendamatu või on ühistransport mõistlikum alternatiiv? Sander Salmu, Pärtel-Peeter Pere, Dago Antov ja Tarmo Tähepõld arutlesid Arvamusfestivalil, kuidas kujundavad autostumine, kliimakriis ja liikumisharjumused meie tulevikku. Mis on parim viis punktist A punkti B jõudmiseks – kas eelistada autot, rongi või hoopis jalgratast?
Tallinna tehnikaülikooli keemia- ja biotehnoloogia instituut koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol avas kaks hotelli lülijalgsetele – teisisõnu putukatele ja ämblikele. Hotellide eesmärgiks on pakkuda pisiloomadele aastaringset elupaika ja jälgida, kes ning mis tingimustel taolistes hotellides tegutsevad.
Eesti Mereakadeemia rohelist meretehnoloogia innovatsiooni veab rahvusvaheline meeskond, kes pakub uusi lahendusi säästlikuks tulevikuks.