Kui Eesti soovib saada siia eksportivaid energiamahukaid tööstusi, tuleb muuta elektrivõrgu hinna- ja arenduspoliitikat.
eesti majandus
Trialoog kutsub 12. novembril TalTechi aulasse arutelule maksude tõstmise ja langetamise mõjudest Eesti majandusele. Paneelis osalevad rahandusminister Jürgen Ligi, TalTechi majandusanalüüsi lektor Heili Hein-Sula ning EVEA president Ille Nakurt-Murumaa.
Eesti tööturg seisab kõrge tööhõive ja madala tootlikkuse ristteel. TalTechi taskuhääling „Majandusmikker“ arutleb ekspertidega, kuidas need väljakutsed mõjutavad tulevikku ja millised lahendused võiksid aidata.
Eesti majanduse mootoriks on nimetatud mitmeid tegureid – TalTechi ettevõtlusprorektor Erik Puura selgitab, kuidas Tallinna Tehnikaülikool seda rolli kannab.
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.
Eesti tööstusettevõtete tootlikkus jääb Euroopa keskmisele alla. Tehisaru kasutamine aitab tõsta tootlikkust ja konkurentsivõimet, sest see muudab tootmise juhtimise kiireks ja andmepõhiseks, kirjutab Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE AI ekspert Martin Rebane.
On keeruline näha põhjust, miks Eesti lennundussektorit veel toetada. Kogemused on lihtsalt valmistanud liiga palju pettumust, arvab Karsten Staehr.
Generatiivne tehisintellekt on valdkond, mille kasutuselevõtust saadav kasu võib osutuda revolutsiooniliseks. Seda ka finantsmaailmas.
Eesti väiksus nõuab olemasoleva ressursi parimaks rakendamiseks sisulist ja usalduslikku koostööd erasektori ja avaliku sektori sees ja nende vahel, ütleb TalTechi majandusprofessor Kadri Männasoo.
Eesti majanduse tulevikku silmas pidades on kõige tähtsam, et tuleks juurde Eesti teadustulemustel põhinevaid ettevõtteid – aga tähtis on ka ühiskondlike hirmude leevendamine, mis seostuvad uute tehnoloogiate või andmete kasutamisega, arvab Arenguseire Keskuse juht ja TalTechi magister Tea Danilov.