Teadus

02.04.2024
Premeeritud doktoritöö pakub Eesti mitmetahulisele elektrivõrgule paindlikku haldussüsteemi.
21.03.2024
President Alar Karis andis 19. märtsil Kadriorus esmakordselt üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore inseneri preemia, mille pälvis mehitamata õhusõidukite arenduse ja tootmisega tegelev Margus Sammelsaar. Ta kaitses Tallinna Tehnikaülikoolis tootearenduse ja tootmistehnika magistrikraadi. 
12.03.2024
Tallinna Tehnikaülikooli teadlased osalesid edukas rahvusvahelises uuringus, mis loob võimaluse luua uudsel viisil vastumürke – sealhulgas kurikuulsa Novitšoki vastu.
11.03.2024
Pawel Sobocinski on Poola juurtega, Austraalia haridusega ja Euroopa teadlaskarjääriga tarkvaraprofessor, kes on südameasjaks võtnud tarkvara ja tehisintellekti töökindluse ja usaldusväärsuse ning uue põlvkonna tarkvarateadlaste koolitamise. Samal ajal, kui temast on saanud Eesti patrioot, on ta on kutsutud kõneleja paljudel konverentsidel üle ilma, sest tal on üsna erilised mõtted: läheneda tarkvara programmeerimisele teistmoodi matemaatikaga ning tehisintellektile koos filosoofide ja eetikateadlastega.
06.03.2024
Inimese pilgu jälgimine võimaldab õigusvaldkonnateenuseid paremaks muuta.
05.03.2024
TalTechi Meresüsteemide instituudi teadlased arendasid Keskkonnaagentuurile uue satelliitandmetel põhineva kaugseireteenuse – üleujutusalade operatiivse ja statistilise kaardirakenduse.
23.02.2024
Tallinna Tehnikaülikooli teadlased töötasid välja avatud koodiga kasvuhoonegaaside (KHG) mõõtmise tööriista, mis on mõeldud tasuta kasutamiseks kõigile huvilistele, aga eelkõige Eesti avaliku sektori asutustele.
15.02.2024
TalTechi kaks silmapaistvat noorteadlast, Annette Miller ja Sigrid Kirss, jagavad oma isiklikke kogemusi, väljakutseid ning inspiratsiooni, julgustades ka teisi noori tegelema teadusega ning järgima enda unistusi.
15.02.2024
Haridus- ja teadusministeerium eraldas seitsmeks aastaks seitse miljonit eurot nii energiatõhususe tippkeskusele, mida juhib tehnikaülikooli professor ja akadeemik Jarek Kurnitski kui ka strateegilise mineraalse ja süsiniku-põhise ressursi ringmajanduse tippkeskusele, mida juhib professor Riina Aav.
15.02.2024
Jätkusuutliku energia tulevik: TalTechi gaasistamise ja pürolüüsi teemaline konverents keskendus biomassi ja jäätmete muundamisele väärtuslikeks ressurssideks.