Suurtes kogustes taastuvelektri tootmise arengusuuna hoomamisel aitab Soome tuuleenergia kavade vaatlemine, kuid ka Eesti viimase aja energiavalikud näevad head välja.
Arvamus
Kuigi strateegia võib tunduda „päriselu“ rassimiste taustal liig suureline ning tarvilik ainult suurettevõtetele, tasub strateegiliselt mõelda nii suurtel kui ka väikestel. Siis ei juhtu ettevõttega nagu talumehega, kelle kogu aeg olla kulunud metsas lehmade tagaajamisele, mistõttu aia parandamiseks seda lõpuks ei jäänudki. Strateegiline mõtlemine aitab seada prioriteete, vältida vigu ning märgata võimalusi.
Rohepööre on tõenäoliselt järgmise kümnendi üks enim kõneainet pakkuv ja pea kõiki huvirühmi puudutav muutus, mis mõjutab nii majandust kui ka üksikisikuid, planeedi tervisest rääkimata. Juhtimiskonsultant Andres Liinat mõtiskleb rohepöörde juhtimisväljakutse üle.
Merendussektori keskkonnakahjude vähendamist peame alustama hoolikast läbimõtlemisest, mida ja kuidas me mõõdame, kellelt kui palju nõuame ning keda ja kuidas toetame.
Tänased ülikoolid on näoga ühiskonna poole ja valmis panustama oma käsutuses olevate ressurssidega nii inimeste arendamisse kui ka ettevõtete hüvanguks.
Keskkonda säästev ehitamine teenib üllast eesmärki ja on meie kõigi jaoks vajalik – samas selle tulemusel ei tohiks kinnisvara muutuda inimestele kättesaamatult kalliks, kirjutavad Fausto Capitali nõukogu liige ja projekteerimise juht Priidu Lokk ning TalTechi professor Jarek Kurnitski.
Trialoog tähendab kolmekõnet ettevõtete, riigijuhtide ja ülikoolide vahel ja see on Tallinna Tehnikaülikooli uus teema-ja arvamuslugude portaal, mis on suunatud eelkõige ettevõtjatele ja otsustajatele. Me soovime, et iga Trialoogi lugu annaks informatsiooni ja paneks mõtlema, kuidas elu Eestis paremaks muuta. Arvamuslugude ja ettevõtmiste kaudu oleme ka ise trialoogi initsiaatoriteks ühiskonna ja majanduse arengule olulistel teemadel.
Rääkides rohepöördest, siis ka autodega tehakse pöördeid. Aga see on juhi otsus, kas pööre toimub sujuvalt ja kaasreisijatele märkamatult või külg ees kummivilina saatel.
Olude sunnil olen põhjalikult tutvunud Tallinna kesklinna korterituruga. Tegevust ilmestasid ja valikut aeglustasid tugevad professionaalse kretinismi ilmingud, aga lõpptulemusena korter vana käibemaksuga käes ja hulganisti vahetut kogemust kauba peale.
Vahel kohtab arvamusi, nagu oleks kunst ja teadus täiesti eraldiseisvad nähtused, mis eksisteerivad justkui väljapool turureegleid. Mõlemat tehakse suure missioonitundega, mõnikord sõltub töö aluseks olev idee inspiratsioonist ja mitte vajadusest. Aga kas tänapäeval on publiku mõjust ja turu nõudlusest üldse võimalik vaba olla?