Tudengitelt tudengitele: TalTech Business Forum

12.03.2024
Tudengitelt tudengitele: TalTech Business Forum. 12.03.2024. Esmakordselt on võimalik ürituse pealaval toimuvat jälgida otseülekandena ja koos veebi­vaatajatega ootame enam kui tuhandet osalejat. 19. veebruaril toimus Tudengimajas juba eelüritus „Õige idee leidmine“, mis tõi kokku hulgaliselt ettevõtlushuvilisi, kes otsisid uusi väljakutseid ja inspiratsiooni oma ettevõtmiste elluviimiseks. Üritus keskendus loovusele ja ideede arendamisele ning pakkus osalejatele võimaluse kuulata edulugusid, kogemusi ja õppetunde. Esines ettevõtja ja visionäär Urmas Sõõrumaa, kes jagas oma teadmisi ja innustust. Töötoas osalejad said koos uurida, kuidas leida see kõige sobivam mõte, mis neid sütitab ja inspireerib. TalTech Business Forum on paljude jaoks aga palju rohkem kui lihtsalt ärikonverents. Osalejatele on see võimalus avastada uusi ärivõimalusi, laiendada silmaringi ning saada teadmisi oma ala ekspertidelt ning ärimentoritelt. Hulgale TalTechi tudengitele aga on see samuti väärt kogemus, sest nad on pühendunult panustanud ürituse korraldamisse ning pingutanud selle elluviimiseks. Projekti endised juhid Joosep Perandi, Rasmus Kalep ja Mikk Pedaja rõhutavad ühtsuse ning meeskonnatöö tähtsust sellise suurürituse korraldamisel. Esimese aasta projektijuht Joosep Perandi, kellele TalTech Business Forum on olnud alati südamelähedane, kirjeldab selle projekti tähendust: „See on miski, mis ma olen loonud, ning ma tahan, et see oleks ja jääks. Et mu unistus, milleks on aastast aastasse suur majandusteaduskonna üliõpilaskogu korraldatud ärikonverents, oleks edukas ja toimiv.“ Rasmus Kalep, kes juhtis korraldamist teisel aastal koos Mikk Pedajaga, ütleb: „Meeskonnatöö on kindlasti üks võtmesõnasid selliste ürituste korraldamisel. Meie alustasime eduka meeskonna kokku panemisega juba septembris, kui saime endale värvata parimad tiimijuhid. Neil on selliste ürituste korraldamisel väga suur roll, kuna neil lasub vastutus kõikide detailide eest, mis nende valdkonda puudutavad. Head valdkonnajuhid teevad projektijuhi töö palju kerge­maks ning tänu neile oli meil Mikuga märksa lihtsam.“ Mikk Pedaja räägib ootamatustest, mis kaasnevad suure ürituse korraldamisega: „Kõige suurem väljakutse oli teisel päeval, kui saime paar tundi enne paneeli toimumist teada, et kaks osalejat kolmest on haigeks jäänud. Reageerisime kohe ja leidsime uued esinejad: Madis Müür tuli otse rabamatkalt koeraga ja teine esineja oli meie enda TalTechi õppejõud Tõnn Talpsepp. Kõige selle juures ei saanud rahvas arugi, mis vahepeal oli toimunud, ning see oli kõige tähtsam!“ Joosep Perandi rõhutab ühtekuuluvustunde ja meeskonnatöö olulisust: „Kõik tiimid peavad funktsioneerima tugevalt. Meil on vaja tugevat programmitiimi ning partnerlussuhete tiimi, et see üritus oleks üldse atraktiivne. Meeskonnatöö on väga olulisel kohal.“ TalTech Business Forumil saavad osalejad mitte ainult õppida ja inspireeruda, vaid ka kaasa rääkida ning oma ettevõtlusideid ja -kogemusi jagada. Nagu Mikk tõdeb: „Esinejad suuresti määravad ära, kas see projekt tuleb edukas või mitte.“ Selle aasta konverentsil astuvad üles Ott Kiivikas, Gerd Kanter, Paavo Siimann, Kristi Saare, Kristo Krumm, Lauri Antalainen, Madis Müller, Joosep Järvesaar, Kristjan Liivamägi ja Raivo Hein. Lisaks juhib tervet üritust pika õhtujuhtimiskogemusega Hannes Hermaküla.

2023. aasta TalTech Business Forum

Artikkel ilmus ajakirjas Mente et Manu nr. 1898

Möödunud aastal aasta tudengiteo auhinna pälvinud TalTech Business Forum tuleb taas ja suuremana kui kunagi varem. 27.–28. märtsil toimuv tudengitelt tudengitele korraldatav TalTech Business Forum on kahepäevane äriteemaline konverents, mille eesmärgiks on pakkuda noortele põnevaid uusi teadmisi läbi tuntud inimeste kogemuste, teadmiste ja edulugude, esitluste, paneeldiskussioonide ning töötubade. Konverentsi missiooniks on innustada ja harida osalejaid majandusalaste teadmistega, aidates neil arendada ettevõtlikkust ja rahalist teadlikkust.

2023. aasta TalTech Business Forum

• Rasmus Kalep, kes juhtis korraldamist teisel aastal koos Mikk Pedajaga, ütleb: „Meeskonnatöö on kindlasti üks võtmesõnasid selliste ürituste korraldamisel. Meie alustasime eduka meeskonna kokku panemisega juba septembris, kui saime endale värvata parimad tiimijuhid. Neil on selliste ürituste korraldamisel väga suur roll, kuna neil lasub vastutus kõikide detailide eest, mis nende valdkonda puudutavad. Head valdkonnajuhid teevad projektijuhi töö palju kerge­maks ning tänu neile oli meil Mikuga märksa lihtsam.“
  • Mikk Pedaja räägib ootamatustest, mis kaasnevad suure ürituse korraldamisega: „Kõige suurem väljakutse oli teisel päeval, kui saime paar tundi enne paneeli toimumist teada, et kaks osalejat kolmest on haigeks jäänud. Reageerisime kohe ja leidsime uued esinejad: Madis Müür tuli otse rabamatkalt koeraga ja teine esineja oli meie enda TalTechi õppejõud Tõnn Talpsepp. Kõige selle juures ei saanud rahvas arugi, mis vahepeal oli toimunud, ning see oli kõige tähtsam!“
  • Joosep Perandi rõhutab ühtekuuluvustunde ja meeskonnatöö olulisust: „Kõik tiimid peavad funktsioneerima tugevalt. Meil on vaja tugevat programmitiimi ning partnerlussuhete tiimi, et see üritus oleks üldse atraktiivne. Meeskonnatöö on väga olulisel kohal.“
  • TalTech Business Forumil saavad osalejad mitte ainult õppida ja inspireeruda, vaid ka kaasa rääkida ning oma ettevõtlusideid ja -kogemusi jagada. Nagu Mikk tõdeb: „Esinejad suuresti määravad ära, kas see projekt tuleb edukas või mitte.“ Selle aasta konverentsil astuvad üles Ott Kiivikas, Gerd Kanter, Paavo Siimann, Kristi Saare, Kristo Krumm, Lauri Antalainen, Madis Müller, Joosep Järvesaar, Kristjan Liivamägi ja Raivo Hein. Lisaks juhib tervet üritust pika õhtujuhtimiskogemusega Hannes Hermaküla.