13. septembril toimus Eesti Mereakadeemia, TalTechi uusettevõtluse keskuse ja Tallinna Sadama koostöös MarineHäkk 2024 – keskkonnateemaline häkaton, mis tõi kokku tudengid, teadlased ja eksperdid, et lahendada Läänemere piirkonna keskkonnaga seotud kriitilisi probleeme.
merendus
TalTechi meretehnoloogia kompetentsikeskuse teadlased ja insenerid teevad tihedat koostööd Bifrost Tug AS-i inseneridega, et arendada välja uuenduslik jäämurdja vööri kontseptsioon.
Eesti Mereakadeemia rohelist meretehnoloogia innovatsiooni veab rahvusvaheline meeskond, kes pakub uusi lahendusi säästlikuks tulevikuks.
Eesti Mereakadeemia professor Ulla Tapaninen reisis lendamist vältides maad ja merd mööda Belgiast Soome ja jagab oma kogemusi ja soovitusi.
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.
Tallinna Tehnikaülikooli teaduri ja hargettevõtte MindChip tegevjuhi Heigo Mõlderi sõnul on robotlaevade järele merendusvaldkonnas suur nõudlus.
Merendussektori keskkonnakahjude vähendamist peame alustama hoolikast läbimõtlemisest, mida ja kuidas me mõõdame, kellelt kui palju nõuame ning keda ja kuidas toetame.