juhtimine

19.04.2024
Tagasiside on midagi, mille andmisega eestlased väga ehk hiilga. Ent ometi tuleb sedagi osata julgelt ning teist arvestades anda ja vastu võtta, sõnab Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektor Marge Sassi.
02.04.2024
Kaasaegne juht õpib koos organisatsiooniga, on vastutustundliku visiooniga ja ühendab erinevused tugevusteks, kirjutab nooremprofessor Marina Järvis.
12.03.2024
Tagasiside oskuslik küsimine ning rakendamine arenguvankri ette on tõhusa juhtimise võti. Tagasisidestamise „ristsed“ sai Marge Sassi rahvusvahelisi tiime juhtides, kus talle sai selgeks, et mitmekesisust nii kultuurierinevuste, vanuse kui ka neurodiversiteedi osas ei saa tagasiside andmisel ega vastuvõtmisel ignoreerida.
11.03.2024
Koostöös rahvusvaheliste ülikoolide ja ettevõtetega on TalTechi Ärikorralduse Instituudi juhtimisel välja töötatud uued juhendid kuidas toetada üliõpilaste ettevõtlikkuse arengut.
27.02.2024
Kuigi strateegia võib tunduda „päriselu“ rassimiste taustal liig suureline ning tarvilik ainult suurettevõtetele, tasub strateegiliselt mõelda nii suurtel kui ka väikestel. Siis ei juhtu ettevõttega nagu talumehega, kelle kogu aeg olla kulunud metsas lehmade tagaajamisele, mistõttu aia parandamiseks seda lõpuks ei jäänudki. Strateegiline mõtlemine aitab seada prioriteete, vältida vigu ning märgata võimalusi.
22.02.2024
Rohepööre on tõenäoliselt järgmise kümnendi üks enim kõneainet pakkuv ja pea kõiki huvirühmi puudutav muutus, mis mõjutab nii majandust kui ka üksikisikuid, planeedi tervisest rääkimata. Juhtimiskonsultant Andres Liinat mõtiskleb rohepöörde juhtimisväljakutse üle.
15.02.2024
Tänapäeva maailmas näib olevat mõistlik arvestada „riskantsete teadmiste“ perspektiiviga. See arusaam võimaldab paremini hinnata nii praeguseid kui ka tulevasi väljakutseid, eriti seoses tehisintellekti mõjudega ettevõtetele.
15.02.2024
Kas tehisintellekt võtab juhtimises üle nõustaja rolli? Eetik Aive Pevkur arvab, et kui juht kasutab tehnoloogia võimalusi oskuslikult, on tal tark mees taskus.
15.02.2024
Association of MBA’s (AMBA) omistas Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ettevõtliku juhtimise MBA õppekavale akrediteeringu. See tähendab, et programm kuulub nüüd maailma 2% ehk 300 parima hulka ning on esimene nii mainekas akrediteering Baltikumis.