TalTechi professor Alar Konist hoiatab, et rohepöörde kiirus ei tohi tulla süsteemi töökindluse ja majanduse konkurentsivõime arvelt.
Ühiskond
Targa Linna foorumil kohtusid sajad linnavisionäärid, et arutada, kuidas andmed, tehisintellekt ja koostöö võiksid muuta Eesti ja Euroopa linnad inimkeskseks ja kestlikuks.
TalTechi tulevikuenergeetika fookustippkeskus korraldas 25. märtsil konverentsi "Andmepõhine energeetika", kus käsitleti andmeanalüütika rolli energiasektoris ning selle tähtsust teadus- ja tõenduspõhiste otsuste tegemisel.
Kliimamuutustega kaasnevad üha sagedamini äärmuslikud ilmastikunähtused – üleujutused, lumetormid ja muud loodusõnnetused ohustavad linnu üle kogu maailma. Et leevendada nende mõju ja tagada parem kriisihaldus, arendavad TalTechi ja Pontifícia Universidade Católica do Rio Grande do Suli (PUCRS) teadlased koos rahvusvaheliste partneritega loodusõnnetuste taluvuse tööriistakomplekti (Natural Hazard Resilience Toolkit). See uuenduslik lahendus ühendab reaalaja-andmed ja sujuva suhtluse, et muuta linnad vastupidavamaks ja reageerimine kiiremaks.
Eestis on viimastel aastatel hoogustunud arutelud tuumaenergia kasutuselevõtu üle. Kuigi Riigikogu on võtnud vastu põhimõttelise otsuse toetada tuumaenergia kasutuselevõttu, seisab Eesti alles teekonna alguses – seadusandlus vajab kohandamist ning samal ajal tuleb tagada vajalik kompetents ja avatud dialoog avalikkusega.
12. märtsil kogunesid Trialoogi sõbrad ja kaasteelised TalTechi Tudengimajja, et tähistada üheskoos TalTechi ettevõtlus -ja teadusportaali Trialoogi esimest sünnipäeva. Trialoog on end aasta jooksul tõestanud platvormina, mis toob sügavate analüüside ja sisukate teemakäsitluste kaudu kokku ettevõtluse, teaduse ja avaliku sektori.
Ülekaalulisus ja rasvumine on üha kasvav probleem. Mis kujundab eestlaste toidulauda?
Kujuta ette linna, kus tänavate ja hoonete all peituv nähtamatu maailm on kaardistatud ja ühendatud nutika linnaplaneerimisega. Just sellist võimalust pakub TreeCity, üks FinEst Targa Linna Tippkeskuse ideekonkursi finaliste.
TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi konstruktsiooni- ja vedelikumehaanika uurimisrühm, mida juhib professor Ivar Annus, digitaliseerib Eesti veesektorit. See mitte ainult ei lihtsusta tulevikus vee-ettevõtete tööd, vaid suurendab ka efektiivsust ja parandab veesüsteemide turvalisust.
TalTech seab sihiks saavutada 2035. aastaks kliimaneutraalsus – rektor Tiit Landi sõnul annab see võimaluse eristuda, teha koostööd Euroopa parimate tehnikaülikoolidega ja pakkuda ühiskonnale uudseid lahendusi.