Teadus

26.06.2025
TalTechi tööstusrobootika ja masinnägemise laborist on saamas ettevõtluskeskkonna praktiline partner – paik, kus tööstusrobotid ja targad kaamerad pole enam pelgalt õppematerjal, vaid toimivad kui rakendusuuringute tööriistad.
25.06.2025
TalTechi biorobootika keskuse doktorant-nooremteadur Simon Pierre Godon saabus Eestisse kindla eesmärgiga: uurida, kuidas tõhustada robotite liikumist pehmel ja kergesti vajuval maastikul.
20.06.2025
Tuleviku tööstus vajab insenere, kes oskavad suhelda masinatega. Automaatjuhtimine on tööstuse süda – et seda mõista, tuleb teada palju enamat kui teoreetilisi valemeid.
20.06.2025
Formula Student Team Tallinn esitleb uut elektrivormelit FEST25, mis kiirendab sajani 1,9 sekundiga ja suudab sõita ka ilma juhita.
18.06.2025
Euroopa teaduse tippjuht Maria Leptin näeb Eestis kasvavat sihikindlust ja talenti, mis väärib rohkem enesekindlust.
17.06.2025
TalTechi Tartu kolledži tudengi Markus Puraski lõputööst, mis valmis koostöös tehnoloogiaettevõttega DriveX, selgus et tehisintellektil põhinev süsteem suudab tuvastada auto esiklaasi täkkeid ja pragusid rohkem kui 90% täpsusega.
12.06.2025
„Fish and Chips“ nimeline üritus tõi TalTechi külla Briti loodusfotograafi Jack Perksi – kuid ta ei piirdunud vaid külalisloengu ega kalamehejuttudega. Perksi kaasabil tehti oluline samm tehnoloogia ja ökoloogia uutmoodi põimimisel: kohtumine ühendas veealuse välitöö tipptasemel tehisintellektiga, aitas täiustada TalTechi kalaseiretehnoloogiaid ning inspireeris noori nägema infotehnoloogiat millegi palju enamana kui lihtsalt koodikirjutamisena.
10.06.2025
Kui seni tuli elektrikitarristil soovitud kõla saavutamiseks kulutada tunde õigete efektide ja seadistuste otsimisele, siis TalTechi teadlased on välja töötamas lahendust, mis võimaldab tuntud muusikapalades kasutatud kitarrihelisid automaatselt taastoota.
03.06.2025
Euroopa võimsaim superarvuti LUMI pole pelgalt tehnoloogiline ime, vaid ka strateegilise visiooni, koostöö ja keskkonnasäästlikkuse etalon.
02.06.2025
Mis ühendab Prantsuse revolutsiooni, Pariisi meridiaani ja tänapäeva teadust? Üks universaalne mõõt – meeter. 150 aastat tagasi sõlmiti Pariisis leping, mis muutis maailma arusaama täpsusest ja viis meid kaosest SI-süsteemi selgusse.