FS Team Tallinn, kuhu kuuluvad TalTechi ja Tehnikakõrgkooli tudengid, esitles juuni keskel uut elektrivormelit, mis on esmakordselt võimeline sõitma nii juhiga kui juhita.
Ettevõtlus
TalTechi Arengufond on üle 30 aasta toetanud teadmiste kiiremat jõudmist ühiskonda; fond toetab koostöös ettevõtjatega stipendiumidega tudengite õpinguid, võimaldades neil keskenduda haridusele.
Ettevõtjail on vaja mitmesuguseid töötajaid – hinnatakse nii insenere kui pehmeid oskusi. Ent infotehnoloogia on muutumas järjest olulisemaks, leiavad TalTechile vastanud erinevate alade ettevõtted.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.
TalTech, tehnoloogiaettevõtete keskus Tehnopol ja Metroserdi rakendusuuringute keskus teevad koostööd, et aidata Eestis luua 500 süvatehnoloogia idufirmat.
Tartus aset leidnud Industry 5.0 konverents pakkus “hõbekuule”, kuidas konkurentsivõimet kasvatada ja tööstuse kindlustunne taastada.
ABB taskuhäälingu „Energiamajanduse telgitagustes“ uus episood räägib targast energiavõrgust nii tööstuse kui ka eratarbija vaatenurgast, samuti elektrienergia kvaliteedist ja investeeringutest uusimatesse tehnoloogiatesse.
Latitude59 tehnoloogiakonverents tõi lavale Prototroni kevadvooru finalistid – alustavad tehnoloogiaettevõtted, kelle vahel läks jagamisele 75 000 eurot prototüüpimise toetust.
Viimase kahe aasta jooksul on Eestis jõudnud uute vesinikuprojektide arv plahvatuslikult kasvada – vahe võrdluses varasema kümne aastaga on mitmekordne. Hiljuti lisandus uute ettevõtmiste sekka TalTechi tudengite algatatud tootearenduse projekt.
Eestis arendatud tehnoloogia aitab luua teid, mis ei lõhu autot.