Viimase kahe aasta jooksul on Eestis jõudnud uute vesinikuprojektide arv plahvatuslikult kasvada – vahe võrdluses varasema kümne aastaga on mitmekordne. Hiljuti lisandus uute ettevõtmiste sekka TalTechi tudengite algatatud tootearenduse projekt.
Ettevõtlus
Eestis arendatud tehnoloogia aitab luua teid, mis ei lõhu autot.
Seitse aastat unetuid öid, verd, higi ja pisaraid: TalTechi teadlased leidsid viisi, kuidas toota saepurust toitu.
TalTech on 22.–24. mail Tallinna Kultuurikatlas toimuva Latitude59 konverentsi jaoks kokku pannud mahuka kava. TalTechi boksis on kohal nii iduifrmad Äio kui Raiku; üritusel saab kuulata inspireerivaid seminare ja ettekandeid, aga kohtuda ka investorite, teadlaste ja ettevõtetega. Konverents keskendub süvatehnoloogiatele ning TalTech võtab sel korral fookusesse materjalitehnoloogiad ja ringmajanduse.
R8 Technologies ja TalTech muudavad omavahelises koostöös rakendusuuringute paradigmat.
Ehitusettevõtjad on pessimistlikud. Kui ettevõtjatel on äriplaan, siis riigil ei paista olevat mingisugust kava, millises suunas liikuda. „Oluline investeeringute kärbe teedeehituse sektoris näitab, et pikka vaadet ei ole või on siis vaade sedavõrd pikk, et vahepeal muutuvad teed sõidukõlbmatuks,“ nendib Merko Eesti juht Jaan Mäe.
Eesti väikese ja keskmise suurusega tootmisettevõtte teekond ringmajanduseni on mitmepalgeline ja mõjutatud paljudest faktoritest.
Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna vilistlased lõid uue stipendiumifondi, et toetada tudengeid, kes oma vabast ajast ja kohusetundest erinevate vabatahtlike tegevustega eriala populariseerivad.
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.
Ettevõtliku TalTechi majandustudengi Emma Mandi algatatud projekt Samm Korraga võitis Karl Suure Euroopa noorteauhinna Eesti vooru.