21.–23. mail toimuval Latitude59 konverentsil Kultuurikatlas saab tutvuda TalTechi hargettevõtetega, osaleda põnevates seminarides, elada kaasa tudengitiimidele, kes esitlevad oma äriideid, ning kogeda palju muudki.
Ettevõtlus
Kas tark tööstus võiks olla Eesti järgmine edulugu? 21. mail kell 13.00 toimub TalTechi tudengimajas Trialoogi järjekordne paneelarutelu, kus teadlased, ettevõtjad ja poliitikakujundajad otsivad vastuseid küsimusele: kuidas viia teadusmahukas tööstus uuele tasemele?
Eesti iduettevõtte KindelAI kaasasutaja ja TalTechi vilistlane Andrei Aksjonov usub, et aeg, mil mehaanik pidi kapoti all pimeduses kompama, hakkab läbi saama. KindelAI arendab autodiagnostika-alast lahendust, mille puhul ei tee otsuseid enam kõhutunne, vaid andmetel põhinev tehisaru.
Eesti süvatehnoloogiaettevõte MindChip, mis on TalTechi esimene ametlik hargettevõte, arendab tehisintellektil põhinevat autonoomset kaptenit – intelligentset süsteemi, mis suudab laeva iseseisvalt juhtida, olukordi hinnata ja ümbritsevale keskkonnale reageerida.
Eesti iduettevõte R8 Technologies on loonud virtuaalse kolleegi, kes hoiab hooneid soojas, tengelpunga punnis ja energiatarbimise kontrolli all.
Kuressaare Kolledži Meretehnoloogia kompetentsikeskuse hüdrodünaamika labor peidab endas Baltikumi ainukest spetsiaalset mudelkatsebasseini, millel on muljetavaldavad mõõtmed: 60 meetrit pikkust, viis meetrit laiust ja kolm meetrit sügavust.
TalTechi Tartu kolledži tudengid töötasid välja masinnägemisel põhineva kvaliteedikontrolli süsteemi, mis suudab tootmisliinil automaatselt kudumisvigu tuvastada. Projekt, mis algas koridorijutuajamisest, päädis reaalse tööstuslahendusega.
Kuni 8. maini on võimalik kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse ESA BIC Eesti. Programmi on oodatud iduettevõtted, kes kasutavad või arendavad kosmosetehnoloogiat – või on avastamas, et nende lahendus võib töötada ka väljaspool Maa atmosfääri.
Laboris sündinud idee võib muuta maailma, kuid ainult juhul, kui see jõuab ka laborist välja. Mart Maasik, TalTechi vilistlane, Nordic Science Investmentsi partner ja kogenud teadusettevõtluse arendaja, teab, kui keeruline see protsess olla võib.
Eesti iduettevõtte Nanordica Medical kaasasutaja ja tegevjuht ning TalTechi vilistlane Olesja Bondarenko pälvis Euroopa Liidu naisinnovaatorite võistlusel Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) naisjuhtide kategoorias teise koha. Auhinna tõi talle erilise ravitoimega haavaside.