Ettevõtlus

12.03.2024
Tagasiside oskuslik küsimine ning rakendamine arenguvankri ette on tõhusa juhtimise võti. Tagasisidestamise „ristsed“ sai Marge Sassi rahvusvahelisi tiime juhtides, kus talle sai selgeks, et mitmekesisust nii kultuurierinevuste, vanuse kui ka neurodiversiteedi osas ei saa tagasiside andmisel ega vastuvõtmisel ignoreerida.
11.03.2024
Koostöös rahvusvaheliste ülikoolide ja ettevõtetega on TalTechi Ärikorralduse Instituudi juhtimisel välja töötatud uued juhendid kuidas toetada üliõpilaste ettevõtlikkuse arengut.
01.03.2024
Viimati toimunud Ajujahi esikolmikusse jõudis ettevõte Raw Edge, mis tuli turule samanimelise vähemagusa karastusjoogiga, millest loodetakse konkurenti suhkrurohketele limonaadidele. Kaasasutaja ning TalTechi keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemlektor Kristel Vene ütleb, et Raw Edge on arendatud silmas pidades eesmärki, et kõik, isegi lapsed, võtaksid selle omaks.
27.02.2024
Tallinna Tehnikaülikooli teaduri ja hargettevõtte MindChip tegevjuhi Heigo Mõlderi sõnul on robotlaevade järele merendusvaldkonnas suur nõudlus.
23.02.2024
Eesti teadlased töötasid välja uue andmepõhise meetodi, mis aitab torustike rekonstrueerimist plaanides arvestada korraga paljude oluliste parameetritega, mille kohta täna vastavaid töid tehes vajalikku infot pole.
22.02.2024
Olukorras, kus tööstustoodang on langenud enam kui aasta ning jaanuar tõi uued maksutõusud, on muutus mitte ainult konkurentsieelis, vaid vahel vältimatu vajadus. Millised need olla võiksid, arutlevad tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE nõuandva kogu liikmed.
15.02.2024
Kodu kütmise kulud on viimasel ajal pidevalt muutunud – kord on üks soodsaks peetud lahendus ootamatult kallis, siis jälle teine, mida varem peeti liiga kulukaks, saanud palju odavamaks. Millist kütteliiki valida? Kui kaalud sobivat küttesüsteemi, on oluline silmas pidada päris mitmeid tegureid.
15.02.2024
Kas tehisintellekt võtab juhtimises üle nõustaja rolli? Eetik Aive Pevkur arvab, et kui juht kasutab tehnoloogia võimalusi oskuslikult, on tal tark mees taskus.
15.02.2024
Euroopa üleminek kliimaneutraalsusele aastaks 2050 on keeruline protsess, milles on samas peidus palju võimalusi asju uudselt teha. Just neil teemadel arutles Tallinnas toimunud rohekonverents GreenEST Summit.
15.02.2024
Tehnoloogiat ja finantsmaailma ühendav fintech on tulnud, et jääda. Seda nii tavainimese taskusse kui nutikamate ettevõtete plaanidesse. Miks ja kellele, arutlevad majandusteaduskonna dekaan Mari Avarmaa juhatusel majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Triinu Tapver, Bankishi müügi- ja äriarenduse juht Ian Kalla ja riigikogu liige Andres Sutt.