Marge Aliaga

11.06.2024
Vesinikutehnoloogiad on päevakorras nii Eestis kui ka Saksamaal, ent tehnoloogia arenguks aga on vaja inimesi, nentisid TalTechis toimunud kohtumisel professor Allan Niidu ja Saksamaa rohevesiniku innovatsioonivolinik Till Mansmann.
16.05.2024
Tuumajaam ei suuda pikemas perspektiivis taastuvenergiaga konkureerida ning energiasõltumatuse jaoks oleks Euroopal vaja oma uraanikaevandust, sõnas Rootsi Energiaagentuuri endine juht, Chalmersi ülikooli professor Tomas Kåberger.
02.05.2024
Aprilli lõpus teatas alles märtsi lõpus Tartust lende alustanud Finnair, et peatab kuuks ajaks oma lennud. Põhjuseks on GPS-süsteemide segamine, mis muudab lennukitel maandumise võimatuks. Põhjuseid sellele võib olla mitu.
19.04.2024
Tagasiside on midagi, mille andmisega eestlased väga ehk hiilga. Ent ometi tuleb sedagi osata julgelt ning teist arvestades anda ja vastu võtta, sõnab Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektor Marge Sassi.
17.04.2024
Venemaa sissetung Ukrainasse tõi Euroopas planeeritust palju julgema eesmärgi rohevesiniku tootmiseks. Mullu valmis Eesti vesiniku teekaart, mis näitab ette, kus võiks ja saaks seda laialt leiduvat elementi kasutada. Vesiniku abil vuravaid sõidukeid võib näha meie teedel juba varsti.
08.04.2024
Tšornoboli katastroofist hoolimata on sõda ukrainlastele näidanud, et nende jaoks on tuumaenergia kõige turvalisem energiavorm. Eesti tuumaenergia töörühma raport on valmis, aga otsust pole.
03.04.2024
Ukraina peaminister Denõss Šmõhal ütles 3. aprillil Tallinna Tehnikaülikoolis peetud loengus, et küberturbest on saanud sõda pidava riigi kilp ja mõõk.
26.03.2024
Soome Terviseamet edastas soovituse kasutada joogiks ning toiduvalmistamiseks külma vett. Eesti Terviseamet seda leidu kinnitada ega ümber lükata ei saa.
22.03.2024
Šveitsis Genfis kogunenud Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERNi) liikmed hääletasid Eesti organisatsiooni täisliikmeks. See avardab veelgi Eesti ettevõtjate, teadlaste ja üliõpilaste võimalusi osaleda tipptehnoloogilises teadus- ja arendustöös nii tudengipraktikate, organisatsioonis töötamise kui hangete kaudu.
21.03.2024
Kuressaares välkusid käärid – Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land ning ülikooli Kuressaare kolledži direktor Merit Kindsigo avasid pidulikult kolledži meretoorme labori, mis annab kohalikele ettevõtetele võimaluse arendada uusi tooteid.