Kaire Uusen

11.07.2024
Kui ressursipõuas maailm on pööranud pilgu madalama kvaliteediga puiduliikide poole, siis TalTechi teadlaste osalusel valminud uuring kinnitab, et kehvemast puidust saab tõesti päris kvaliteetset puitmaterjali.
01.07.2024
Juuni algul Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud doktoritöö pakub Eesti energiatootjatele mitmeid kasulikke lahendusi, mida saab põhimõtteliselt kohe kasutada – ja esimene suur ettevõte seda juba tegigi! Millega on tegemist?
14.06.2024
Teadlaseks saadakse nii sihikindla õppimise tulemusena kui ka juhuslikult – näiteks kui tööle minnes ei oska keegi su küsimustele vastata või kui ootamatult tekib armastus mõne inimese või linna vastu ja sa ei taha temast kaugele minna.
10.06.2024
Tehnoloogia aitab kaitsevõimet tõsta, aga selle kõrval ei saa me üle ega ümber inimesest. Mis on tehnoloogia arengu juures tähtis, kuidas aitaks tehnoloogia Eestit veel paremini kaitsta ning milline võiks olla siin ettevõtete ja teaduse roll – sellest kõigest räägiti 5. juunil toimunud TalTechi Innovatsioonifestivalil.
10.06.2024
Kui rääkida tehisintellektist, siis on me elus algamas väga suure muutused, mida ei ole võimalik isegi ette kujutada. Esialgu ei tasu inimestel veel AI-d karta, vaid Eesti võiks e-riigina teha siin tõsise arenguhüppe ja haarata initsiatiivi enda kätte seal, kus suuremad riigid hätta jäävad.
29.04.2024
Tallinna Tehnikaülikooli professor, akadeemik Jarek Kurnitski sai Rootsis erakordse tähelepanu osaliseks – teda autasustati Rydbergi kuldmedaliga silmapaistva teadustöö eest ventilatsiooni valdkonnas.
24.04.2024
Eesti mustades kiltades peidab end roheliseks energiaks sobiv metall.
05.04.2024
Meditsiinivaldkonnas on muutunud oluliseks nutikad keha külge kinnitatavad sensorid, mille arendamise ja täiustamisega tegeldakse ka Tallinna Tehnikaülikoolis. Üks asjaga seotud teadlastest on IT-teaduskonna aasta teadlase tiitli pälvinud Margus Metshein.
01.04.2024
„Märkan Eestis käinute hämmeldust – tihti ei oska nad öelda, miks neile Eesti meeldib, aga silmist on näha, et miski läks neile hinge ja südamesse. Mul on tunne, et see on koha ja rahva vaim,“ tunnistab Ameerika Ühendriikides elav Eestist pärit teadlane ja investor Killu Tõugu Sanborn.
14.03.2024
Hiljuti sai Tallinna Tehnikaülikool rõõmustava teate: riik eraldas seitsmeks aastaks seitse miljonit eurot kahele TalTechi teadlaste juhitud tippkeskusele, millest üks keskendub energiatõhususele ja teine ringmajandusele.