Targad lahendused sünnivad siis, kui teadus ei jää laborisse ja tööstus ei jää üksi. Tööstusdoktorantuur võimaldab teadlastel jõuda otse tehasesse – Ragnar Kauril, kes õpib TalTechi inseneriteaduskonnas tööstusdoktorantuuris ja töötab samaaegselt Enefitis, on selle mõjusa koostöö selge näide.
Eveliis Vaaks
TalTechi vilistlane ja Viljandi valla suurima tööandja, Eesti Höövelliistu tegevjuht Andrus Rooks suundus omal ajal masinaehitust õppima soovist mõista, kuidas teha asju targemini, tõhusamalt ja mugavamalt.
Eesti on tõestanud end maailmas kui edukas digiriik, kuid järgmine strateegiline siht asub sõna otseses mõttes palju kõrgemal. Tuginedes oma tugevusele küberjulgeoleku ja e-valitsemise valdkonnas, suunab Eesti nüüd pilgu kosmosesse, et kujundada endast kosmoseinfrastruktuuri kaitses liider.
TalTechi tööstusrobootika ja masinnägemise laborist on saamas ettevõtluskeskkonna praktiline partner – paik, kus tööstusrobotid ja targad kaamerad pole enam pelgalt õppematerjal, vaid toimivad kui rakendusuuringute tööriistad.
TalTechi biorobootika keskuse doktorant-nooremteadur Simon Pierre Godon saabus Eestisse kindla eesmärgiga: uurida, kuidas tõhustada robotite liikumist pehmel ja kergesti vajuval maastikul.
Tuleviku tööstus vajab insenere, kes oskavad suhelda masinatega. Automaatjuhtimine on tööstuse süda – et seda mõista, tuleb teada palju enamat kui teoreetilisi valemeid.
Formula Student Team Tallinn esitleb uut elektrivormelit FEST25, mis kiirendab sajani 1,9 sekundiga ja suudab sõita ka ilma juhita.
Uute tehnoloogiate kiire pealetung jätab mulje, et iga tootmisettevõte peab ellujäämiseks tingimata hüppama digitaliseerimise ja automatiseerimise rongile. Tegelikkus on aga mitmetahulisem. Mõnele tootjale võib olla targem valida stabiilne ja läbimõeldud areng, mis lähtub ettevõtte tegelikest vajadustest – mitte pelgalt soovist teistega sammu pidada.
Euroopa Komisjon teatas hiljuti, et keskkonna-, sotsiaalsete ja juhtimisalaste kriteeriumidega (ehk ESG-ga) seotud aruandluse nõudeid on kavas leevendada: vähem kui 1000 töötajaga suurettevõtted vabastatakse esialgu kohustusest täita keerukaid jätkusuutlikkuse aruandlusstandardeid.
TalTechi energeetikute ja Cambridge’i ülikooli kliimateadlase, TalTechi vilistlase Annela Anger-Kraavi koostöös valminud energiamajanduse stsenaariumite uuring toob esile mitu seni alakaalutud aspekti Eesti energiapoliitikas.