TalTech sõlmis koostöölepingu India tehnoloogiaettevõttega Jio

29.08.2024
TalTech sõlmis koostöölepingu India tehnoloogiaettevõttega Jio. 29.08.2024. TalTechi infotehnoloogia teaduskonna dekaani Gert Jervani sõnul avab koostööleping Jioga uusi teaduslikke väljakutseid ja laiendab tudengite õppimisvõimalusi. „On äärmiselt põnev tuua meie ökosüsteemi juurde veel üks tehnoloogiapartner, kellega saame arendada uusi võimekusi tulevikuside tehnoloogiate uurimiseks,“ ütles dekaan. Jio vanemasepresident Aayush Bhatnagar ütles, et koostöö „esindab olulist sammu“ ettevõtte pühendumises telekommunikatsiooni tehnoloogia edendamisele, eriti 5G, 5G Advanced ja 6G valdkonnas. Taavi Kotka | Foto: Jio Eestis tegutseb ettevõtte teadusüksus, Jio Teaduskeskus. Keskuse juhi, Eesti ettevõtja Taavi Kotka sõnul on tihe koostöö Eesti ja India emafirma vahel kestnud juba üle kuue aasta. Ta märkis, et kuigi ühine tegevus oli varem keskendunud peamiselt digitaalühiskonna toimimiseks vajalike tehniliste lahenduste väljatöötamisele, hõlmab see nüüd ka akadeemilist, s.t Euroopa tippülikoole, sealhulgas TalTechi kaasavat suunda. Jio on ehitanud 4G LTE ja 5G tehnoloogiate abil täielikult IP-põhise ja andmetugeva võrgu. Kui tehnoloogiad arenevad 6G-ni ja kaugemalegi, saab Jio võrku hõlpsasti uuendada, et toetada veelgi suuremaid andmemahte. Jio mobiilsidevõrgul on maailma kolmandaks suurim kasutajate hulk (470 miljonit).
IT teaduskonna turundus- ja kommunikatsioonijuht
Jio mobiilne wifi ruuter ja hotspot seade | Foto: Asif Asharaf/Unsplash

Tallinna Tehnikaülikool sõlmis koostöölepingu India telekommunikatsiooniettevõttega Jio Platforms Limited; leping keskendub uuendustele 4G ja 5G võrkude ning erinevate andmetöötluslahenduste valdkonnas.

Taavi Kotka | Foto: Jio