Taskuhäälingu „TalTech Taskus“ külaliseks on HK Unicorn Squad juht ja TalTechi üliõpilane Liis Koser, kes jagab põnevat lugu programmist, mis on loodud murdma stereotüüpe ja inspireerima tüdrukuid tehnoloogiavaldkonnas.
tehnoloogia
Latitude59 tehnoloogiakonverents tõi lavale Prototroni kevadvooru finalistid – alustavad tehnoloogiaettevõtted, kelle vahel läks jagamisele 75 000 eurot prototüüpimise toetust.
Tallinna Tehnikaülikooli 5. juunil toimuv Innovatsioonifestival on pühendatud tehisintellekti tehnoloogiate arendamise võimaluste ja ühiskonna vajaduste koosmõjule.
Aprilli lõpus teatas alles märtsi lõpus Tartust lende alustanud Finnair, et peatab kuuks ajaks oma lennud. Põhjuseks on GPS-süsteemide segamine, mis muudab lennukitel maandumise võimatuks. Põhjuseid sellele võib olla mitu.
Meditsiinivaldkonnas on muutunud oluliseks nutikad keha külge kinnitatavad sensorid, mille arendamise ja täiustamisega tegeldakse ka Tallinna Tehnikaülikoolis. Üks asjaga seotud teadlastest on IT-teaduskonna aasta teadlase tiitli pälvinud Margus Metshein.
Professor Anton Rassõlkin näeb, et ümberõppe programm võimaldab uusi oskusi nõudva töö leida ka neil, keda puudutavad õiglase üleminekuga seotud muutused Ida-Virumaal.
Tehnoloogiat ja finantsmaailma ühendav fintech on tulnud, et jääda. Seda nii tavainimese taskusse kui nutikamate ettevõtete plaanidesse. Miks ja kellele, arutlevad majandusteaduskonna dekaan Mari Avarmaa juhatusel majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Triinu Tapver, Bankishi müügi- ja äriarenduse juht Ian Kalla ja riigikogu liige Andres Sutt.