TalTech

14.05.2024
Teadusasutustes sündinud avastused, olgu need siis tehnoloogilised uuendused või uued teadmised näiteks mikrobioloogia, geneetika või elektroenergeetika vallas, peaksid ideaalis jõudma õige kiiresti ka laialdasse kasutusse, sest teaduse riikliku rahastamise üks eesmärke on teadussaavutuste ühiskondlik rakendamine. Kui keeruline on protsess aga tegelikult, tasub küsida Tallinna Tehnikaülikooli teadlastelt.
09.05.2024
Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna vilistlased lõid uue stipendiumifondi, et toetada tudengeid, kes oma vabast ajast ja kohusetundest erinevate vabatahtlike tegevustega eriala populariseerivad.
08.05.2024
15. mail kell 9 – 10.30 toimub TalTechi peamaja kohvikus kohvihommik, milles käsitletakse sel korral meedia rolli tänases kiiresti muutuvas maailmas.
26.04.2024
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.
23.04.2024
Maikuus esitlevad Tehnikaülikooli teadlased esimest potentsiaalset stsenaariumit, mille järgi jõuda 2035. aastaks kliimaneutraalse ülikoolini. „Oleme seni teinud terve hulga samme, mis aitavad meil keskkonnasäästlikumalt tegutseda, kuid nüüd asetuvad need konkreetsesse süsteemi ja muidugi tuleb tervikplaani juurde hulk läbimõeldud valikutega samme,“ sõnab TalTechi strateegiabüroo juht Kaja Kuivjõgi.
01.04.2024
„Märkan Eestis käinute hämmeldust – tihti ei oska nad öelda, miks neile Eesti meeldib, aga silmist on näha, et miski läks neile hinge ja südamesse. Mul on tunne, et see on koha ja rahva vaim,“ tunnistab Ameerika Ühendriikides elav Eestist pärit teadlane ja investor Killu Tõugu Sanborn.
23.02.2024
Eesti teadlased töötasid välja uue andmepõhise meetodi, mis aitab torustike rekonstrueerimist plaanides arvestada korraga paljude oluliste parameetritega, mille kohta täna vastavaid töid tehes vajalikku infot pole.
23.02.2024
Tallinna Tehnikaülikooli teadlased töötasid välja avatud koodiga kasvuhoonegaaside (KHG) mõõtmise tööriista, mis on mõeldud tasuta kasutamiseks kõigile huvilistele, aga eelkõige Eesti avaliku sektori asutustele.
16.02.2024
Tallinna Tehnikaülikool avas uue veebiportaali Trialoog, mis ühendab ettevõtjad, avaliku sektori ja teadlased eesmärgiga tõsta Eesti innovatsiooni ja teadmispõhisust.
15.02.2024
Täna kell 12 avatakse Tallinna Tehnikaülikooli koostöiste uudiste portaal Trialoog.