TalTech, tehnoloogiaettevõtete keskus Tehnopol ja Metroserdi rakendusuuringute keskus teevad koostööd, et aidata Eestis luua 500 süvatehnoloogia idufirmat.
koostöö
ABB taskuhäälingu „Energiamajanduse telgitagustes“ uus episood räägib targast energiavõrgust nii tööstuse kui ka eratarbija vaatenurgast, samuti elektrienergia kvaliteedist ja investeeringutest uusimatesse tehnoloogiatesse.
Märtsi keskel sai avalöögi rahvuvaheline koostööprojekt, mille eesmärk on vesinikualaste oskuste tippkeskuste moodustamine viie riigi – Eesti, Norra, Austria, Hollandi ja Ukraina – koostöös.
Elektrienergia mikrovõrgud ja nn targa linna kontseptsioon on praeguseks jõudnud TalTechi teadlaste töölaudadelt praktikasse: Tartu linnas ja Paldiski külje all asuvas Pakri tööstuspargis viiakse ellu kaht pilootprojekti.
„Märkan Eestis käinute hämmeldust – tihti ei oska nad öelda, miks neile Eesti meeldib, aga silmist on näha, et miski läks neile hinge ja südamesse. Mul on tunne, et see on koha ja rahva vaim,“ tunnistab Ameerika Ühendriikides elav Eestist pärit teadlane ja investor Killu Tõugu Sanborn.
Metalli raiskamine on kallis lõbu: TalTechi katselabor aitab kehvast materjalist praaktoodangu juba eos välistada.
Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud ja tudengid annavad alates 2023. aasta sügisest valikaineid vastavatud Mustamäe Riigigümnaasiumis (MURG). Esimesel õppeaastal on kokku 19 valikainet, mis ulatuvad energeetikast ja põnevast toidumaailmast kuni Eesti rahvakultuuri pärandini.
Võib üsna julgesti väita, et Singapuri eduloos pole midagi juhuslikku. See on sammukaupa disainitud strateegia tulemus.