TalTechi Mehaanika ja metroloogia ekspertiisi ja inseneriteenuste labor on end tõestanud usaldusväärse partnerina keerukate tehniliste probleemide lahendamisel. Labori spetsialistid pakuvad välja nutikaid lahendusi ja erapooletu ekspertiisi – olgu siis küsimus metallosade purunemises või tootmisprotsesside tõrkes.
inseneeria
Kas teadsite, et Eestis on koht, kus testitakse ja täiustatakse elektrisõidukite keerulisemaid süsteeme? TalTechi e-sõidukite labor ühendab kaasaegse tehnoloogia ja teadlaste nutikuse, et arendada liikumisviise, mis võivad maailma muuta.
TalTechi vilistlane, tootmise automatiseerimisprotsesse kaasajastava ettevõtte Smitechi asutaja ja noore ettevõtja nominendiks tunnistatud Sander Mitendorf on visiooniga juht, kes otsustas tuua inseneeriasse värskeid tuuli ja muuta tööstusmaailma efektiivsemaks ning innovaatilisemaks.
TalTechi vilistlane ja aasta noor ettevõtja Silver Pütsep juhib ujuvkaisid ja -maju, sadamaid ja platvorme tootvat Top Marine Infrat kindla käega, paneb rõhku innovatsioonile ja keskkonnasõbralikule tehnoloogiale ning seab uued standardid kogu valdkonnale. Pütsep paljastas Trialoogi lugejatele, milliseks kujuneb teaduse ja praktika koosmõjul sadamaehituse uus ajastu.
Eesti inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmann leiab, et Eestis tuleks pöörata rohkem tähelepanu õpikogukondade loomisele ja toetamisele.
Eestisse on tekkinud ülikoole ühendav automatiseeritud bioinseneeria platvorm, mis on esimene omanäoline Baltikumis ja Ida-Euroopas ning üks esimesi Põhja-Euroopas.
Rootsi Kuningliku Inseneriteaduste Akadeemia president ja TalTechi rahvusvahelise nõukoja liige Tuula Teeri toob esile inseneeria ja teaduskoostöö olulisuse Eesti tulevikule, rõhutades varase hariduse, praktiliste oskuste ja tööstuskoostöö tähtsust. Samuti näeb ta TalTechi ambitsioonikas arengus Eesti inseneriteaduse ja jätkusuutliku arengu saavutamise võtmetegurit.
Aasta alguses käivitus Eestis Inseneriakadeemia – projekt, mis parandab inseneeria hariduse kvaliteeti ja tagab inseneride järelkasvu Euroopa Liidu toetusel.
Võimekate gümnaasiumilõpetajate endale haaramiseks käib kõrgkoolide vahel tihe rebimine. Selles konkurentsis torkab silma, et inseneritööst on noortel ebamäärane arusaam. Kuid loodetavasti mitte enam kauaks. Kõrgkoolide, ettevõtete ja riigi ühine pingutus on jää liikuma lükanud. Kas sellest piisab, et rohkem noori inseneriõppesse meelitada?
Eesti ja Soome tööstusvaldkonna erialaliidud algatavad põhikooli vanemale astmele võistluse "Tuleviku Loojad", et leida ettevõtetele jätkusuutlikke lahendusi.