Võimekate gümnaasiumilõpetajate endale haaramiseks käib kõrgkoolide vahel tihe rebimine. Selles konkurentsis torkab silma, et inseneritööst on noortel ebamäärane arusaam. Kuid loodetavasti mitte enam kauaks. Kõrgkoolide, ettevõtete ja riigi ühine pingutus on jää liikuma lükanud. Kas sellest piisab, et rohkem noori inseneriõppesse meelitada?
inseneeria
Eesti ja Soome tööstusvaldkonna erialaliidud algatavad põhikooli vanemale astmele võistluse "Tuleviku Loojad", et leida ettevõtetele jätkusuutlikke lahendusi.
Energeetikakontserni Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko on seda meelt, et pole vahet, kas tegu on riigile kuuluva või erakätes oleva ettevõttega, talente oma töötajate sekka konkurentsis püsimiseks otsivad kõik, turureeglid kehtivad kõikidele ühteviisi ning sestap tuleb toetada ka spetsialistide väljaõpet.
Naine võib olla parem insener kui mees, kuid naistel võiks olla rohkem enesekindlust, leiab TalTechi doktorant-nooremteadur Katriin Kristmann.
Võib öelda, et Madis Moor on uue põlvkonna TalTechi doktorant. Lisaks õppejõu ametile Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning hoolimata tihedast teadus- ja arendustööst sõidab ta heal tasemel rallit ning suudab vajadusel ise oma sõiduki võidusõiduosi valmistada.
Eestis on meditsiinitehnika inseneride põud, mida saaksid leevendada meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe lõpetajad. Nende toetuseks on äsja asutatud Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond.
Ettevõtjail on vaja mitmesuguseid töötajaid – hinnatakse nii insenere kui pehmeid oskusi. Ent infotehnoloogia on muutumas järjest olulisemaks, leiavad TalTechile vastanud erinevate alade ettevõtted.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.
ABB taskuhäälingu „Energiamajanduse telgitagustes“ uus episood räägib targast energiavõrgust nii tööstuse kui ka eratarbija vaatenurgast, samuti elektrienergia kvaliteedist ja investeeringutest uusimatesse tehnoloogiatesse.
Inimene, kelle peas võttis kuju esimene ratas, oli hingelt insener ning praeguses maailmas arendaks ta ehk mõnda TalTechi uurimissuunda.