haridus

21.04.2025
Eesti vajab tehisintellekti ajastul uut arenguhüpet – ja selle võtmeisikud on TI-insenerid, kes oskavad tulevikutehnoloogiat arendada ja juhtida.
16.04.2025
Tehisintellekt on end kehtestanud, kuid selle tegelik roll meie ühiskonnas alles kujuneb – ja siin on ülikoolidel otsustav osa.
16.04.2025
Inseneriakadeemia projekt- ja probleemõppe võimalused innustasid AS Estonian Celli otsima väljakutsetele koos tudengitega lahendusi. Kuidas me selleni jõudsime ja mida see kogemus kaasa tõi?
14.04.2025
Eelmise aasta lõpus Sydneys toimunud maailma insenerihariduse foorumilt saadud kogemused väärivad jagamist. Nende hulgas on nii mõndagi uut, aga ka tagasipöördumist vanade ja väärtuslikuks osutunud seisukohtade juurde.
28.03.2025
28. märtsil tutvustasid TalTechi nõukogu esimees Heiti Hääl ning nõukogu liige Madis Margus pressikonverentsil ülikooli rektorikandaate – kandideerivad senine rektor Tiit Land ning akadeemik Tarmo Soomere.
26.03.2025
Vabariigi Presidendi noore inseneri preemia pälvinud Tuule Mall Parts usub, et just praegu on parim aeg panustada inseneeria kaudu kestlikku tulevikku.
25.03.2025
President Alar Kariselt noore inseneri preemia pälvinud TalTechi vanemteadur Tuule Mall Partsi teekond teadusesse algas vaimustusest energiatõhusa ehituse vastu. Täna arendab ta Euroopa tippteadlastega algoritme, mis aitavad tervetel hoonepiirkondadel energiat nutikamalt kasutada ja ökoloogilist jalajälge vähendada.
25.03.2025
Vabariigi Presidendi kultuurirahastu noore inseneri tänavuse preemia pälvis TalTechi vanemteadur Tuule Mall Parts, kelle töö fookuses on hoonete energiatõhusus, keskkonnamõju vähendamine ja tehisintellekti rakendamine ehitusvaldkonnas.
17.03.2025
“Kriisis on juhil lihtne asju ära rikkuda. Olen uhke, et ma seda teinud pole,” ütleb TalTechi vilistlane ja Soraineni Eesti kontori juhtivpartner Kaupo Lepasepp oma senise ametiaja kohta. Ta asus Soraineni Eesti kontori etteotsa keerulistel aegadel – COVIDi, majandusbuumi, sellele järgnenud languse ning Ukraina sõja varjus. Tema sõnul on need katsumused karastanud nii büroo meeskonda kui ka tema enda juhtimisoskusi.
11.03.2025
Tehisintellekti (AI) kiire areng seab ühiskonna ja majanduse ette uued küsimused: kuidas mõjutab tehisintellekt tööturgu, haridust, ettevõtlust ja riigivalitsemist ning milliseid oskusi on vaja, et Eesti suudaks AI-revolutsioonist kasu lõigata? Kas hakkame lihtsalt tehnoloogiat tarbima või suudame ka ise väärtust luua? Nendele küsimustele aitasid leida vastuseid Ukraina asepeaministri nõunik tehisintellekti ja digiülemineku küsimustes Luukas Ilves, OSKA tulevikuoskuste raporti vanemuuringujuht Urve Mets, TalTechi AI fookustippkeskuse juht professor Sven Nõmm ning Zendesk QA masinõppe juht Mervi Sepp Rei.