Maailmatasemel teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete sünniks ja kasvuks just Eestis peab riigi fookus olema seatud eelkõige inimestele, sealhulgas rahvusvahelistele talentidele, arvab Startup Estonia juht ja TalTechi magister Eve Peeterson.
eesti majandus
Hiljuti sai Tallinna Tehnikaülikool rõõmustava teate: riik eraldas seitsmeks aastaks seitse miljonit eurot kahele TalTechi teadlaste juhitud tippkeskusele, millest üks keskendub energiatõhususele ja teine ringmajandusele.
Fosforiidi kaevandamise küsimuses on erinevaid arusaamu ja huvisid, kuid need peavad lahenduse leidma demokraatlike otsustusprotsesside kaudu, seega sõjast me rääkida ei saa; võtmekohaks oleks arvestada kohalike kogukondade huvidega.
Tänased ülikoolid on näoga ühiskonna poole ja valmis panustama oma käsutuses olevate ressurssidega nii inimeste arendamisse kui ka ettevõtete hüvanguks.
Ukraina sõda tõi inimliku tragöödia kõrval suuri muutusi ka maailma majandusse. Üleilmselt on vähenenud ammoniaagi tootmine ja tõusnud hinnad, mistõttu on Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste hinnangul vaja mõelda Eestis ise selle tootmisele. Mida see plaan aga kaasa tooks?
Energiainformaatika on uus ja kiiresti kasvav interdistsiplinaarne uurimisvaldkond, mis võib Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonna professorite Juri Belikovi ja Eduard Petlenkovi hinnangul aidata Eesti majanduse uuele ja jätkusuutlikule tõusule.