Ühiskond

21.08.2024
Roheline energia pole enam pelgalt tulevik, vaid Eesti heaolu võtmetegur. Arvamusfestivalil arutleti, kuidas taastuvenergia pole ainult keskkonnasäästlik lahendus, vaid ka majanduse elavdamise ja julgeoleku võti. Täna tehtavad otsused määravad, kas Eesti suudab rohelises energias leida oma eduloo.
13.08.2024
Kas auto on tänapäeval tõesti asendamatu või on ühistransport mõistlikum alternatiiv? Sander Salmu, Pärtel-Peeter Pere, Dago Antov ja Tarmo Tähepõld arutlesid Arvamusfestivalil, kuidas kujundavad autostumine, kliimakriis ja liikumisharjumused meie tulevikku. Mis on parim viis punktist A punkti B jõudmiseks – kas eelistada autot, rongi või hoopis jalgratast?
13.08.2024
Taastuvenergia kiire areng muudab meie maastikke ja tekitab uusi väljakutseid. Yoko Alender, Karin Bachmann, Anna Semjonova, Ivo Palu ja Martin Kruus arutlesid Arvamusfestivalil, kuidas leida tasakaal keskkonnamõjude, energiatootmise ja kogukondade huvide vahel. Kas energiatulevik toob kaasa ka uued maastikureeglid?
08.08.2024
TalTechi magistrant Kadi Askileiskiri uuris, kuidas taimetoitlus mõjutab inimeste identiteeti ja sotsiaalset positsiooni ning milliseid väljakutseid see toitumine kaasa toob.
07.08.2024
TalTechi Virumaa kolledžis on kõigil idavirumaalastel võimalik täiendada end tasuta koolitustel. Nii eesti kui vene keeles korraldatavatel koolitustel saab täiendada oma teadmisi ja oskusi ning tõsta seeläbi oma konkurentsivõimet tööturul. Kokku pakutakse veel sel aastal 46 erineva sisuga koolituskursust, milledel saab õppida nii kontaktõppes kui veebis.
30.07.2024
GovStacki ja TalTechi koostöös loodud Women in GovTech Challenge programmi esimesed lõpetajad – enam kui 100 naist 59 riigist – said tunnustatud ja omandasid oskused juhtida digitaalseid muutusi oma kogukondades ja maailmas.
24.07.2024
Linnade planeerimisel tuleb vaadata nii seda, miks muutub elanike arv, kui ka seda, kuidas tagada vaheldusrikkus ja autode arvu vähendada – näiteks väheneva elanike arvuga Tartus on parkimiskohti enam kui Tallinna vanalinna pindala jagu ning tuleb juurde, räägib Jiři Tintěra, TalTechi vanemlektor ja Tartu linnaarhitekt. Ning kas meie oludes poleks ehk mõistlikum elada rohkem hajali?
18.07.2024
Süvatehnoloogia valdkond põimib innovaatilisel moel teadust ja tehnoloogiat, ent protsess peidab endas võimaluste kõrval ka ohte.
15.07.2024
Simo Ilomets pakub välja vaate, mis käsitleb lammutamisele minevaid hooneid kui materjalipanka.
04.07.2024
Eestis on meditsiinitehnika inseneride põud, mida saaksid leevendada meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe lõpetajad. Nende toetuseks on äsja asutatud Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond.