21.–23. mail toimuval Latitude59 konverentsil Kultuurikatlas saab tutvuda TalTechi hargettevõtetega, osaleda põnevates seminarides, elada kaasa tudengitiimidele, kes esitlevad oma äriideid, ning kogeda palju muudki.
Ettevõtlus
Hanza Balti klaster on Eesti tööstusmaastikul silmapaistev ettevõte, mis on suutnud ühendada kestlikkuse, digitaliseerimise ja targa tootmise põhimõtted. Hanza Balti klastri juht ja TalTechi vilistlane Liivar Kongi rõhutab, et ettevõte ei püüa lihtsalt olla rohelisem, vaid ehitab teadlikult kestlikku ja tehnoloogiliselt arenenud tööstust.
3D-modelleerijad ja animaatorid on aastaid oodanud lahendust, mis vabastaks nad lõputust renderdamisest ja keerulistest seadistustest. Eesti idufirma TraynMe, mille asutasid kolm TalTechi taustaga teadlast, pakubki nutikat tarkvaralahendust, mis kiirendab loomeprotsessi ja vabastab loovtöötajad tehnilistest piirangutest.
Kas tark tööstus võiks olla Eesti järgmine edulugu? 21. mail kell 13.00 toimub TalTechi tudengimajas Trialoogi järjekordne paneelarutelu, kus teadlased, ettevõtjad ja poliitikakujundajad otsivad vastuseid küsimusele: kuidas viia teadusmahukas tööstus uuele tasemele?
Eesti masinatööstuse liidu tegevjuht Andri Haran näeb targa tööstuse tulevikus suurt potentsiaali, kuid tõdeb, et Eesti tööstuses liigutakse digitaliseerimise ja automatiseerimise suunas ebaühtlaselt.
Priit Raid, TalTechi vilistlane ning automatiseerimislahendusi pakkuva ettevõtte Hoob OÜ asutaja ja tegevjuht, usub, et automatiseerimine ja robotiseerimine ei jäta inimesi tööta, vaid võimaldab neil keskenduda väärtuslikumatele ülesannetele. Ta lõi oma ettevõtte just selleks, et aidata tööstusel tootmisprotsesside automatiseerimise kaudu konkurentsis püsida.
Eesti iduettevõtte KindelAI kaasasutaja ja TalTechi vilistlane Andrei Aksjonov usub, et aeg, mil mehaanik pidi kapoti all pimeduses kompama, hakkab läbi saama. KindelAI arendab autodiagnostika-alast lahendust, mille puhul ei tee otsuseid enam kõhutunne, vaid andmetel põhinev tehisaru.
Eesti süvatehnoloogiaettevõte MindChip, mis on TalTechi esimene ametlik hargettevõte, arendab tehisintellektil põhinevat autonoomset kaptenit – intelligentset süsteemi, mis suudab laeva iseseisvalt juhtida, olukordi hinnata ja ümbritsevale keskkonnale reageerida.
Eesti iduettevõte R8 Technologies on loonud virtuaalse kolleegi, kes hoiab hooneid soojas, tengelpunga punnis ja energiatarbimise kontrolli all.
Kuressaare Kolledži Meretehnoloogia kompetentsikeskuse hüdrodünaamika labor peidab endas Baltikumi ainukest spetsiaalset mudelkatsebasseini, millel on muljetavaldavad mõõtmed: 60 meetrit pikkust, viis meetrit laiust ja kolm meetrit sügavust.