Et mitte lugejat liigselt kiusata ja lihtne vastus kohe alguses kätte anda, võib öelda: digitaliseerimine. Täpsemalt küsimus, kuidas tõhustada organisatsioonide protsesse, muuta töö tegemist efektiivsemaks ja kasvatada seeläbi tulu.
Arvamus
Päikeseelektri helge tulevik on kohati kohal, kirjutab Euroopa Komisjoni teaduse ja innovatsiooni peadirektoraadi Eesti ja Soome poliitikaametnik Jüri Rute.
Diplom üksi parimat töökohta ei taga, isegi doktoridiplom mitte – vaja on ka oma isiksust kuvada, kirjutab TalTechi ettevõtlusprorektor ja keskkonnateadlane Erik Puura.
Kui mõelda keskkonnale ja rohepöördele, siis milline oleks õige pidu?
Et saada ESG osas selgemat pilti, peaksime astuma sammu tagasi ja vaatama suuremat pilti, kirjutab Coop Panga ESG valdkonna juht Johanna-Maria Siilak.
Eesti on saanud Euroopa juhtivaks riigiks idufirmade ja ükssarvikute arvu poolest elaniku kohta, kuid sellega ambitsioonid ei piirdu: eesmärk on, et aastaks 2030 tegutseks Eestis 500 süvatehnoloogia idufirmat (2023. aasta lõpuks oli neid 147). Selleks on meil vaja väga palju väga tarku inimesi.
Palju õnne! Tähistamist väärt etapp on seljataga! Sulge hetkeks silmad ja talleta see tunne, et hoolimata raskustest ja väljakutsetest oled midagi suurt ära teinud. Saad seda meelde tuletada hetkedel, mil tunned raskust või ebakindlust. Sa saad hakkama, sul on see kogemus olemas!
Viimasel ajal võib pea iganädalaselt lugeda erinevaid arvamusartikleid inseneride puuduse kohta Eestis. Ettevõtjad on mures ja tundub, et riigi abi on kesine. Samas on nii riik, ettevõtted kui ka haridusasutused ühel arusaamal – inseneride järelkasv on probleem ja sellega tuleb tegeleda.
Kiirete arengute taustal on oluline mõista, mis probleeme on vaja lahendada ja kuidas saab tehisintellekt meid aidata, kirjutab Coop Panga IT juht Martin Kuustik.
Kas Energiamajanduse arengukava 2035 väljatöötamisel on arvestatud võimalusega, et 2035. aastal on peaaegu igas majapidamises ning ettevõttes oma päikesepark?