Maailma parima tudengivormeli nimel

28.06.2024
Maailma parima tudengivormeli nimel. 28.06.2024. Sõidukiga konkureeritakse inseneritudengitele suunatud rahvusvahelisel tootearendusvõistlusel Formula Student, mille raames arendavad tudengid välja üheistmelise prototüüpvormeli ning läbivad selle käigus kõik olulised etapid – projekteerimine, tootmine ja testimine. Hooaja kulminatsiooniks on rahvusvahelised võistlused, kus testitakse vormeli töökindlust, kiirust ja üldist võimekust. Mõõtu võetakse ka staatilistel aladel, nii et autotööstuse tippspetsialistide ees tuleb kaitsta vormeli disaini, äriplaani ja kuluaruannet. FS Team Tallinn on varasemalt arendanud 16 sellist vormelit. Uus, seitseteistkümnes, on täiustatud masin, mis läheb võistlustulle juba juuli keskel Hollandi FS-etapil, stardinumbriga 124. Sealt edasi ootavad Eesti üliõpilasi sellised kuulsad võidusõidurajad nagu Red Bull Ring Austrias, Hockenheimring Saksamaal ning Varano de’ Melegari Itaalias. FS Team Tallinna kapten Kristjan Taimla sõnul on nende eesmärgiks saada maailma parimaks tudengivormeli tiimiks: „See tähendab, et lisaks töökindlale ja kiirele autole peame end tõestama ka energiaefektiivsuses, kurvisuutlikkuses ja kvalifikatsioonis. Samuti hinnatakse meeskonna teoreetilisi teadmisi.“ Taimla sõnul sisendab võidulootust ja -julgust eelmine edukas hooaeg, mil saadi kolmel võistlusel parim koht disainikaitsmises. „See loob eelduse ka kiire vormeli arendamiseks. Meeskonnas on väga hea arusaam, miks ja mida me teeme, ning sellekevadised ringiajad kinnitavad, et liigume õiges suunas.“ FS Team Tallinn on võistlustel osalenud 2006. aastast ning täna lööb tiimi tegemistes kaasa 60 aktiivset tudengit. Inseneritudengitele antakse tudengivormeli arenduse kaudu võimalus omandada tipptasemel teadmised ning praktilised oskused. Ühe tudengivormeli arendus kestab tavaliselt septembrist juunini – ehk ühe õppeaasta kestel.
Tudengivormel 2024 esmaesitlus | Foto: TalTech

Tudengivormel 2024 esmaesitlus | Foto: TalTech

FS Team Tallinn, kuhu kuuluvad TalTechi ja Tehnikakõrgkooli tudengid, esitles juuni keskel uut elektrivormelit, mis on esmakordselt võimeline sõitma nii juhiga kui juhita.

Sõidukiga konkureeritakse inseneritudengitele suunatud rahvusvahelisel tootearendusvõistlusel Formula Student, mille raames arendavad tudengid välja üheistmelise prototüüpvormeli ning läbivad selle käigus kõik olulised etapid – projekteerimine, tootmine ja testimine. Hooaja kulminatsiooniks on rahvusvahelised võistlused, kus testitakse vormeli töökindlust, kiirust ja üldist võimekust. Mõõtu võetakse ka staatilistel aladel, nii et autotööstuse tippspetsialistide ees tuleb kaitsta vormeli disaini, äriplaani ja kuluaruannet.

FS Team Tallinn on varasemalt arendanud 16 sellist vormelit. Uus, seitseteistkümnes, on täiustatud masin, mis läheb võistlustulle juba juuli keskel Hollandi FS-etapil, stardinumbriga 124. Sealt edasi ootavad Eesti üliõpilasi sellised kuulsad võidusõidurajad nagu Red Bull Ring Austrias, Hockenheimring Saksamaal ning Varano de’ Melegari Itaalias.

Tudengivormel 2024 esmaesitlus | Foto: TalTech

Tudengivormel 2024 esmaesitlus | Foto: TalTech

FS Team Tallinna kapten Kristjan Taimla sõnul on nende eesmärgiks saada maailma parimaks tudengivormeli tiimiks: „See tähendab, et lisaks töökindlale ja kiirele autole peame end tõestama ka energiaefektiivsuses, kurvisuutlikkuses ja kvalifikatsioonis. Samuti hinnatakse meeskonna teoreetilisi teadmisi.“

Taimla sõnul sisendab võidulootust ja -julgust eelmine edukas hooaeg, mil saadi kolmel võistlusel parim koht disainikaitsmises. „See loob eelduse ka kiire vormeli arendamiseks. Meeskonnas on väga hea arusaam, miks ja mida me teeme, ning sellekevadised ringiajad kinnitavad, et liigume õiges suunas.“

FS Team Tallinn on võistlustel osalenud 2006. aastast ning täna lööb tiimi tegemistes kaasa 60 aktiivset tudengit. Inseneritudengitele antakse tudengivormeli arenduse kaudu võimalus omandada tipptasemel teadmised ning praktilised oskused. Ühe tudengivormeli arendus kestab tavaliselt septembrist juunini – ehk ühe õppeaasta kestel.

Tudengivormel 2024 esmaesitlus | Foto: TalTech

Tudengivormel 2024 esmaesitlus | Foto: TalTech