Ignite Bootcamp – TalTechi tudengitiim sukeldus ettevõtlusmaailma

08.10.2024
Ignite Bootcamp – TalTechi tudengitiim sukeldus ettevõtlusmaailma. 08.10.2024. Juuli lõpus toimus esmakordselt Barcelonas Ignite Bootcamp, mis kuulub EuroTeQ Collideri programmi – väljakutsepõhisesse õppetegevusse, mille raames lahendavad Euroopa tehnikaülikoolide tudengimeeskonnad jätkusuutlikkusega seotud väljakutseid. Bootcampi korraldas juhtiv rahvusvaheline õppeasutus IESE Business School, mis keskendub eetilisele juhtimisele ja ettevõtlusharidusele, ning igast EuroTeQi partnerülikoolist osales üks tudengitiim, kes arendas oma ideed koos ettevõtlusekspertide ja õppejõududega. TalTechist osales programmis Uteri tiim, kuhu kuulusid e-tervise magistriõppekava tudengid Berna Sarraf, Liis-Marie Kütt ja Ashlyn Elizabeth Finney. Uter tegeleb olulise teemaga tervise ja tehnoloogia ristumiskohas – nende eesmärk on välja töötada sensoritega varustatud massaaživöö, mis pakub naistele automaatset massaaži ja võimaldab tervishoiutöötajatel sekkuda õigeaegselt sünnitusjärgse hemorraagia ennetamisse, kuna sünnitusjärgne hemorraagia on üks peamisi emade suremuse põhjuseid. Rahvusvaheline mentorlus TalTechi tiim Uter osales Barcelonas toimunud Ignite Bootcampil, kus arendati edasi sensoritega massaaživöö projekti, mis ennetab sünnitusjärgset hemorraagiat | Foto: Uter Üks peamisi ootusi Bootcampi suhtes oli õppida, kuidas saaks tervisetehnoloogiaettevõte edukalt tegutseda ja äri kasumlikuks muuta, säilitades samal ajal visiooni ja missiooni. Programmi oodati elevusega, kuna selles nähti head võimalust arutada laiemaid ideid ja saada nende arendamiseks uusi vaatenurki. Juhtumiuuringute ja mentorluse kaudu omandati põhjalikke teadmisi ärimudelite loomisest ja arendamisest. Uteri tiim tõstis esile üks-ühele sessiooni IESE Business Schooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse tegevdirektori Josemaria Siotaga, mis oli intensiivne ja esitas osalisetele väljakutseid. Tudengitel paluti analüüsida aspekte, mida nad varem ei olnud kaalunud, nagu iga tiimiliikme ootused, väärtused ja pühendumus. Samuti viidi läbi põhjalikke arvutusi, sealhulgas klientide hankimise maksumuse ja eluea tulu kohta. See aitas neil sügavamalt mõelda, kuidas oma ideed reaalsuseks muuta. Lisaks sai tiim kontakte Barcelona haiglatest, kuhu oma projekti edasiseks arendamiseks pöörduda. Arutati kõigi plaane ja eesmärke, seades vastavalt iga tiimiliikme oskustele ja kogemustele pooleaastaseid ülesandeid. Hetkel viib tiim läbi intervjuusid kasutajate ja klientidega, et mõista seadmete vajadust ja hinda ning uurida, kuidas kaitsta oma ideid intellektuaalomandi raames. Muutes maailma Uteri asutanud tudengid olid arendanud oma projekti kahes probleem- ja projektõppeaines, mis olid seotud nii EuroTeq Collideri kui ka üritusega „TalTech Sustainable Futures“ – tegu on TalTechi ettevõtmisega, mis keskendub tehnoloogia ja innovatsiooni kaudu jätkusuutlikkuse edendamisele ja tulevikku suunatud lahenduste leidmisele. Projektid viisid nad edasi EuroTeQaThonile – võistluslikule üritusele, mis toimub EuroTeQ projekti raames ja kus osalevad Euroopa tehnikaülikoolide tudengitiimid – ja lõpuks Ignite Bootcampi. Uusi eesmärke seades tõid osalejad esile oma senise teekonna lemmikhetki. TalTechi tiim Uter osales Barcelonas toimunud Ignite Bootcampil, kus arendati edasi sensoritega massaaživöö projekti, mis ennetab sünnitusjärgset hemorraagiat | Foto: Uter Ashlyn Elizabeth Finney jaoks oli kõige meeldejäävamaks hetkeks võit üritusel „TalTech Sustainable Futures“. „Oli imeline saada nii palju toetust meie ideele ja tunda, et teeme maailma jaoks midagi tõeliselt olulist. Eriti liigutav, kui mitu inimest tulid pärast meie juurde ja tänasid, et keegi tegeleb naiste tervises nii raske ja sageli tähelepanuta jäetud teemaga,“ meenutas ta. Berna Sarraf tõstis esile esitluse Pariisis École Polytechnique’is, mis õnnestus suurepäraselt ja sai publikult palju positiivset tagasisidet. Muide, tiim pälvis École Polytechnique’is toimunud EuroTeQaThonil ka publiku lemmiku tiitli. Liis-Marie Küti lemmikhetkeks olid mentorlussessioonid ja suhtlemine IESE Business Schooli ettevõtluse vanemõppejõu ja äriingli Mathieu Carenzoga, kes jagas hindamatuid teadmisi investorite mõttemaailma kohta ning andis väärtuslikke nõuandeid, kuidas täiustada potentsiaalsete investoritega suhtlemist. Tudengite teekonda toetas ja jagas TalTechi e-tervise programmijuht Doris Kaljuste. „Sellistel üritustel osalemine andis mulle kui programmijuhile ja õppejõule võimaluse näha, kuidas toimub projektipõhine õpe teistes ülikoolides,” märkis Kaljuste. „Eindhoveni Tehnikaülikooli meeskonnaliikmed kohtusid Barcelonas esmakordselt näost näkku, kuna eelnev õpe toimus veebi teel. Samuti sain võrrelda TalTechi tudengitiimide taset teiste Euroopa ülikoolide meeskondadega. Meie tiim paistis silma olulise teemaga ja sai korraldajatelt kiita põhjaliku ettevalmistuse eest. IESE Business School jättis väga sügava mulje ning korralduslikust küljest oli seal samuti palju õppida. Kõige väärtuslikumaks pean uusi kontakte ja võimalust tutvustada tudengitele võimalusi väljaspool Eestit,“ rääkis Kaljuste. Kui sul on huvi liituda EuroTeQ Collideri või „TalTech Sustainable Futures“ üritusega, võta ühendust: Ethel Praks (ethel.praks@taltech.ee) või Karl-Erik Karu (karl-erik.karu@taltech.ee).
Taltechi õppearenduse peaspetsialist
TalTechi tiim Uter osales Barcelonas toimunud Ignite Bootcampil, kus arendati edasi nende sensoritega massaaživöö projekti, mis ennetab sünnitusjärgset hemorraagiat | Foto: Uter

Artikkel ilmus ajakirjas Mente et Manu nr. 1900

TalTechi tiim Uter osales Barcelonas toimunud Ignite Bootcampil, kus jätkati sünnitusjärgset hemorraagiat ennetavate sensoritega varustatud massaaživöö arendamist. Bootcamp pakkus väärtuslikke teadmisi ärimudelite loomisest ja võimaldas tudengitel leida rahvusvahelisi kontakte.

Rahvusvaheline mentorlus

Muutes maailma

Uusi eesmärke seades tõid osalejad esile oma senise teekonna lemmikhetki.