Ettevõtete ja teadlaste koostööpäev toob 9. oktoobril kokku elektroonika- ja masinatööstuse uuendajad.
Trialoog
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teadlased osalevad rahvusvahelises OsteoSense projektis, mis lubab tuua läbimurde nii kosmoselendurite terviseseiresse kui ka Maal elavate patsientide taastusravisse.
TalTechi magister Kersti Riispapp uuris, millist juhti inimesed vajavad ja kuidas inimeste arengut väärtustades jõuda ettevõtte tulemuseesmärkideni.
TalTechi innovatsioonifestivalil kogunesid valdkonna tipptegijad arutlema, kuidas tehisintellekt saab toetada keskkonnakaitset.
Eesti ja Soome tööstusvaldkonna erialaliidud algatavad põhikooli vanemale astmele võistluse "Tuleviku Loojad", et leida ettevõtetele jätkusuutlikke lahendusi.
Tehnopol Startup Inkubaator, Eesti suurim äriinkubaator, kutsub uusi iduettevõtteid kandideerima oma kiirendiprogrammi, mille eesmärk on aidata varajase faasi tehnoloogia iduettevõtteid oma toote või teenusega turule ning luua eeldused raha kaasamiseks.
Eesti nutikate ideede prototüüpide rahastu Prototron sügisvoorus läheb jagamisele 75 000 eurot; kandideerimine on avatud kuni 31. augustini.
TalTechi magistrant Kadi Askileiskiri uuris, kuidas taimetoitlus mõjutab inimeste identiteeti ja sotsiaalset positsiooni ning milliseid väljakutseid see toitumine kaasa toob.
TalTechi värske magistrandi Laura Lattiku magistritöö uuris IT-sektori töötajate ootusi ja reaalsust, paljastades, et kuigi sektori palgad on kõrged, on töötajate ootustes suur lõhe. Lattiku analüüs näitab, et tööandjad peavad pidevalt kohandama oma väärtuspakkumisi, et rahuldada töötajate kasvavaid nõudmisi ja hoida neid motiveerituna.
TalTechi toidu- ja biotehnoloogia eriala doktor ja rahvusvahelise ettevõte Lallemand Inc asepresident Ildar Nisamedtinov ütleb, et Eesti ainus võimalus arenenud maadega konkurentsis püsida on olla oivaline ning edukas tööelus loeb visioon kombineerituna kõva tööga.