Tallinna Tehnikaülikool avas 27. mail publikule Residential DC Innovation Hubi – Põhjamaades ainulaadse innovatsioonilabori, mis tõstab üldsuse teadlikkust alalisvoolutehnoloogiatest ja hõlbustab üleminekut alalisvoolule ehitussektoris.
Silver Tambur
R8 Technologies ja TalTech muudavad omavahelises koostöös rakendusuuringute paradigmat.
Eestil tuleb langetada otsus, kas lubada Eestis tuumaenergiat toota või mitte; TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktori, akadeemik Jarek Kurnitski arvates tundub täna kohatu ja aegaraiskav arutleda tuumajaama üle, kuna Eesti on juba valinud mahukaid investeeringuid nõudva taastuvenergia tee.
TalTechi teadlased töötasid välja COVID-19 tehnoloogia, mis mõõdab vereringet veresoontes.
Eesti väiksus nõuab olemasoleva ressursi parimaks rakendamiseks sisulist ja usalduslikku koostööd erasektori ja avaliku sektori sees ja nende vahel, ütleb TalTechi majandusprofessor Kadri Männasoo.
Eesti majanduse tulevikku silmas pidades on kõige tähtsam, et tuleks juurde Eesti teadustulemustel põhinevaid ettevõtteid – aga tähtis on ka ühiskondlike hirmude leevendamine, mis seostuvad uute tehnoloogiate või andmete kasutamisega, arvab Arenguseire Keskuse juht ja TalTechi magister Tea Danilov.
Piiratud ressursside teooria on igavene skeptikute ja pessimistide pärusmaa ning ainus reaalne võimalus tsivilisatsiooni jätkamiseks on arengu oluline kiirendamine ja pikemas perspektiivis inimkonna multiplanetaarseks muutumine, arvab LHV Groupi nõukogu esimees, TalTechi vilistlane Rain Lõhmus.
Majanduskasv ei pea sugugi tähendama suuremat tarbimist ja ressursside kasutamist, vaid tark majandus kasutab vähem ja loob rohkem – kasutab vähem energiat ja loob väärtust läbi teenuste, arvab TalTechi magister ja Kõu Mobility Group kaasasutaja Kristjan Maruste.
Maailmatasemel teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete sünniks ja kasvuks just Eestis peab riigi fookus olema seatud eelkõige inimestele, sealhulgas rahvusvahelistele talentidele, arvab Startup Estonia juht ja TalTechi magister Eve Peeterson.
Eesti nutikate ideede prototüüpide rahastu Prototron kevadvoorus läheb jagamisele 75 000 eurot; kandideerimine on avatud kuni 31. märtsini.