Tehnopoli äriinkubaator aitab ettevõtted kiiremini turule

26.08.2024
Tehnopoli äriinkubaator aitab ettevõtted kiiremini turule. 26.08.2024. Eesti iduettevõtlusmaastik areneb jätkuvalt, vaatamata keerulisele turuolukorrale. 2023. aastal suutsid Tehnopol Startup Inkubaatori kiirendiprogrammis osalenud iduettevõtted kaasata kokku rohkem kui 11 miljonit eurot täiendavat kapitali. See näitab, et tugeva strateegia ja õige toega on võimalik saavutada edu ka väljakutsuvates tingimustes. Inkubaatori juhi kohusetäitja Anne-Liisa Elbrechti sõnul osaleb nende programmides igal aastal umbes 50% Eestis loodud uutest iduettevõtetest. “Oleme õppinud, kuidas disainida kiirendit, mis viib ettevõtted kiiremini turule ja muudab nad investorite jaoks atraktiivsemaks,” märkis Elbrecht. Tema sõnul haakub iduettevõtete toetamine Tehnopoli missiooniga edendada maailma muutvat tehnoloogiaettevõtlust ja innovatsiooni. Eelmisel aastal õnnestus mitmetel Startup Inkubaatori (eri)kiirendi läbinud idufirmadel keerulistest oludest hoolimata kapitali kaasata. Näiteks keskkonnasõbralikke pakkematerjale tootev Raiku kaasas 8,8 miljonit eurot, meditsiinitehnoloogia ettevõte Nanordica Medical 1,75 miljonit eurot ja biotehnoloogia idufirma Äio 1 miljonit eurot, finantsrakendust arendav Bilance 300 000 eurot ja korvpalli-idu Scorestars 725 000 eurot. Raiku, mis oälvis suurima investeeringu, osales Tehnopoli AI-kiirendis. Tehnopol Startup Inkubaator pakub iduettevõtetele põhjalikku kasvuprogrammi, mis hõlmab praktilisi koolitusi olulistel teemadel nagu turundus, finantsid ja juriidika. Programmi üheks keskseks osaks on võtmementor, kes aitab ettevõttel vältida tavapäraseid takistusi ja saavutada kiiret kasvu. Lisaks pakutakse mitmesuguseid lisaüritusi ja koolitusi ning tegevusi toetab kogukondlik võrgustik. Tehnopol Startup Inkubaator on osa Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol terviklikust tugiteenusest, mille eesmärk on aidata tekitada ja kasvatada Eestis maailmatasemel tehnoloogiaettevõtteid Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Tehnopoli tark teaduslinnak asub Mustamäel Tallinna Tehnikaülikooliga ühtses linnakus ning siin on endale kodu leidnud üle 200 innovaatilise tehnoloogiapõhise ettevõtte. Tehnopol Startup Inkubaatori kiirendiprogrammi saab kandideerida kuni 6. septembrini ning lisainfot programmi kohta leiab kiirendi lehelt.
Keskkonnasõbralikke pakkematerjale tootev Raiku kaasas 8,8 miljonit eurot | Foto: Raiku

Tehnopol Startup Inkubaator, Eesti suurim äriinkubaator, kutsub uusi iduettevõtteid kandideerima oma kiirendiprogrammi, mille eesmärk on aidata varajase faasi tehnoloogia iduettevõtteid oma toote või teenusega turule ning luua eeldused raha kaasamiseks.