Kas Eesti võiks olla riik, kus igaüks valdab matemaatikat nagu emakeelt? Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land usub, et just see tagaks tuleviku edu ning kutsub üles muutma matemaatikaõpet.
tulevik
TalTechi Virumaa kolledžis on kõigil idavirumaalastel võimalik täiendada end tasuta koolitustel. Nii eesti kui vene keeles korraldatavatel koolitustel saab täiendada oma teadmisi ja oskusi ning tõsta seeläbi oma konkurentsivõimet tööturul. Kokku pakutakse veel sel aastal 46 erineva sisuga koolituskursust, milledel saab õppida nii kontaktõppes kui veebis.
Naine võib olla parem insener kui mees, kuid naistel võiks olla rohkem enesekindlust, leiab TalTechi doktorant-nooremteadur Katriin Kristmann.
Mil moel kutsuda Z-põlvkonna tudengeid ettevõtlusse? Sellest rääkis Pärnu juhtimiskonverentsil TalTechi turunduse ja kommunikatsiooni osakonna vastuvõtuturunduse peaspetsialist ja majandusteaduskonna juhtimise ja turunduse magistrant Margit Täht.
Süvatehnoloogia valdkond põimib innovaatilisel moel teadust ja tehnoloogiat, ent protsess peidab endas võimaluste kõrval ka ohte.
Eestis on arendamispotentsiaali mitmes süvatehnoloogia harus. Hiljuti avaldatud, Startup Estonia tellitud, Civitta koordineeritud ja teiste seas ka TalTechi teadlaste osalusel valminud raportist selgub, et kuigi tehnoloogiate arendamine kipub koonduma suurettevõtete või -riikide kätte, ei tähenda see, et meil poleks võimalusi maailma suurelt muuta.
Kiipide tootmine on Eesti jaoks suure potentsiaaliga, aga siiani kasutamata võimalus, leiab TalTechi professor Jaan Raik.
Eestis on meditsiinitehnika inseneride põud, mida saaksid leevendada meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe lõpetajad. Nende toetuseks on äsja asutatud Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond.
2023. aastal käivitus TalTechi toetusportaal toeta.taltech.ee, mille peamine eesmärk on toetada üliõpilasi ja üliõpilaste ettevõtmisi nende õppeteekonnal. Olgu selleks siis toetused erinevatesse valdkondlikesse stipendiumifondidesse või siis tudengiprojektidesse. Ettevõtlikud ja pealehakkamist täis noored inseneriõppurid saavad kogemuse ja toe, et õppida, kuidas luua tulevikus järgmisi ettevõtteid, viia ellu uusi suuri projekte ning julgeda nutikalt riskida.
Ettevõtlikkust ja tudengiettevõtlust soosiva ökosüsteemi arendamine on üks TalTechi suuri võimalusi, kirjutab TalTechi ettevõtlusosakonna juht Kristo Reinsalu EuroTeQathoni järelmuljetes.