Diabeediravi hakkab jõudma täiesti uude ajastusse, mille keskmes on patsiendikesksus ja tipptasemel tehnoloogiad. TalTechi teadlased osalevad rahvusvahelises projektis Neodippe, mille eesmärk on muuta diabeedi ennetus ja ravi tõhusamaks ning patsiendisõbralikumaks.
tervisetehnoloogia
Meditsiinitehnoloogia arendamine on põnev ja keerukas teekond, mille käigus tuleb läbida teaduse, bürokraatia ja turu keeruline labürint. Eesti idufirma Nanordica Medical on astunud julgelt sellele rajale, et muuta sadade tuhandete patsientide elu. Nende nanotehnoloogiline innovatsioon – hõbeda ja vase ühendatud sünergiline jõud – pakub värsket lootust krooniliste haavade ravis.
November tõi Eestile erilise tunnustuse. Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonnajuht Merilin Varsamaa valiti ainsa eestlasena Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) rahvatervise innovatsiooni nõuandvasse kogusse. Tegemist on märkimisväärse sündmusega, mis avab uksi Eesti tervisetehnoloogia innovatsioonile.
Kujutage ette maailma, kus meditsiinitudengitel ja arstidel on võimalus kasutada ohutult ja tõhusalt realistlikke õppevahendeid ning harjutada nende abil keerulisi protseduure veel enne, kui nad päris patsientidega kokku puutuvad. Just sellist võimalust pakub TalTechi hargettevõte SafeToAct, mida veab TalTechi Arvutisüsteemide instituudi vanemteadur Asko Ristolainen. Jutt ei käi lihtsalt tehnoloogialahendusest, vaid praktilisest tööriistast, mis aitab muuta meditsiiniõppe tulevikku paremaks.
Eesti tervisetehnoloogia ettevõte RightStep ja TalTech osalevad Euroopa Kosmoseagentuuri 85. paraboollennu kampaanias, et testida luutervise sensor- ja diagnostikaplatvormi OsteoSense ning uurida luukoormust mikrogravitatsioonis.
TalTechi tiim Uter osales Barcelonas toimunud Ignite Bootcampil, kus jätkati sünnitusjärgset hemorraagiat ennetavate sensoritega varustatud massaaživöö arendamist. Bootcamp pakkus väärtuslikke teadmisi ärimudelite loomisest ja võimaldas tudengitel leida rahvusvahelisi kontakte.
Tervisetehnoloogiad on võtmetähtsusega tõhusa tervishoiu tagamisel. TalTechil on olnud selles valdkonnas oluline roll juba üle 60 aasta.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teadlased osalevad rahvusvahelises OsteoSense projektis, mis lubab tuua läbimurde nii kosmoselendurite terviseseiresse kui ka Maal elavate patsientide taastusravisse.
Eestis on meditsiinitehnika inseneride põud, mida saaksid leevendada meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe lõpetajad. Nende toetuseks on äsja asutatud Hiie Hinrikuse nimeline stipendiumifond.
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.