Me elame ajastul, mil inimesed elavad üha kauem, kuid koos sellega kasvab ka neurodegeneratiivsete haiguste – näiteks Alzheimeri ja Parkinsoni tõve – levik. Tänased ravimeetodid pakuvad vaid ajutist leevendust, kuid ei ulatu haiguse juurteni.
tervisetehnoloogia
Eesti iduettevõtte Nanordica Medical kaasasutaja ja tegevjuht ning TalTechi vilistlane Olesja Bondarenko pälvis Euroopa Liidu naisinnovaatorite võistlusel Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) naisjuhtide kategoorias teise koha. Auhinna tõi talle erilise ravitoimega haavaside.
Hiljuti patenteeriti vedelmikroosakeste ehk mikrofluiidika platvorm, mis on muutmas biotehnoloogiatööstust. TalTechi Kognitroonika teaduslabori vanemteadur dr. Tamás Pardy ja tema meeskond töötasid välja CogniFlow® platvormi – modulaarse süsteemi, mis parandab tilgapõhiste uuringute efektiivsust, skaleeritavust ja kohandatavust.
Jaapan on keeruline, kuid ahvatlev turg. FinEstJapani nime kandev projekt aitab Eesti tehnoloogiaettevõtetel saavutada seal õige strateegia ja partnerite toel edu.
TalTechi teadlased esitlesid tervise- ja toidutehnoloogiate fookustippkeskuse seminaril teaduspõhiseid lahendusi, mis edendavad tervisetehnoloogiaid, toiduteadust ja digitaaltervist.
Diabeediravi hakkab jõudma täiesti uude ajastusse, mille keskmes on patsiendikesksus ja tipptasemel tehnoloogiad. TalTechi teadlased osalevad rahvusvahelises projektis Neodippe, mille eesmärk on muuta diabeedi ennetus ja ravi tõhusamaks ning patsiendisõbralikumaks.
Meditsiinitehnoloogia arendamine on põnev ja keerukas teekond, mille käigus tuleb läbida teaduse, bürokraatia ja turu keeruline labürint. Eesti idufirma Nanordica Medical on astunud julgelt sellele rajale, et muuta sadade tuhandete patsientide elu. Nende nanotehnoloogiline innovatsioon – hõbeda ja vase ühendatud sünergiline jõud – pakub värsket lootust krooniliste haavade ravis.
November tõi Eestile erilise tunnustuse. Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonnajuht Merilin Varsamaa valiti ainsa eestlasena Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) rahvatervise innovatsiooni nõuandvasse kogusse. Tegemist on märkimisväärse sündmusega, mis avab uksi Eesti tervisetehnoloogia innovatsioonile.
Kujutage ette maailma, kus meditsiinitudengitel ja arstidel on võimalus kasutada ohutult ja tõhusalt realistlikke õppevahendeid ning harjutada nende abil keerulisi protseduure veel enne, kui nad päris patsientidega kokku puutuvad. Just sellist võimalust pakub TalTechi hargettevõte SafeToAct, mida veab TalTechi Arvutisüsteemide instituudi vanemteadur Asko Ristolainen. Jutt ei käi lihtsalt tehnoloogialahendusest, vaid praktilisest tööriistast, mis aitab muuta meditsiiniõppe tulevikku paremaks.
Eesti tervisetehnoloogia ettevõte RightStep ja TalTech osalevad Euroopa Kosmoseagentuuri 85. paraboollennu kampaanias, et testida luutervise sensor- ja diagnostikaplatvormi OsteoSense ning uurida luukoormust mikrogravitatsioonis.