Eestis arendatud tehnoloogia aitab luua teid, mis ei lõhu autot.
tehisintellekt
R8 Technologies ja TalTech muudavad omavahelises koostöös rakendusuuringute paradigmat.
Tallinna Tehnikaülikooli 5. juunil toimuv Innovatsioonifestival on pühendatud tehisintellekti tehnoloogiate arendamise võimaluste ja ühiskonna vajaduste koosmõjule.
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.
Eesti tööstusettevõtete tootlikkus jääb Euroopa keskmisele alla. Tehisaru kasutamine aitab tõsta tootlikkust ja konkurentsivõimet, sest see muudab tootmise juhtimise kiireks ja andmepõhiseks, kirjutab Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE AI ekspert Martin Rebane.
Generatiivne tehisintellekt on valdkond, mille kasutuselevõtust saadav kasu võib osutuda revolutsiooniliseks. Seda ka finantsmaailmas.
FinEst targa linna tippkeskuse pilootprojektis teadlaste välja arendatud DigiAuditi platvorm on jõudnud kinnisvaraomanikeni. DigiAudit võimaldab reaalajas jälgida ja analüüsida hoonete energiakasutust ning sisekliima näitajaid.
Pawel Sobocinski on Poola juurtega, Austraalia haridusega ja Euroopa teadlaskarjääriga tarkvaraprofessor, kes on südameasjaks võtnud tarkvara ja tehisintellekti töökindluse ja usaldusväärsuse ning uue põlvkonna tarkvarateadlaste koolitamise. Samal ajal, kui temast on saanud Eesti patrioot, on ta on kutsutud kõneleja paljudel konverentsidel üle ilma, sest tal on üsna erilised mõtted: läheneda tarkvara programmeerimisele teistmoodi matemaatikaga ning tehisintellektile koos filosoofide ja eetikateadlastega.
Inimese pilgu jälgimine võimaldab õigusvaldkonnateenuseid paremaks muuta.
Tallinna Tehnikaülikooli teaduri ja hargettevõtte MindChip tegevjuhi Heigo Mõlderi sõnul on robotlaevade järele merendusvaldkonnas suur nõudlus.