TalTechi Meresüsteemide instituudi kaasprofessor Rivo Uiboupin on elav näide sellest, et teadus pole vaid teooria – see aitab lahendada päriselu probleeme. Tema meeskonna arendatud üleujutuste kaugseire ja sadamate keskkonnaseire teenused pakuvad lahendusi, mida inimesed ja ettevõtted saavad kasutada turvalisuse tagamiseks ja paremaks planeerimiseks. See näitab, kuidas teadus ei jää laborisse, vaid jõuab otse meie igapäevaellu.
teaduskoostöö
Kujutage ette maailma, kus meditsiinitudengitel ja arstidel on võimalus kasutada ohutult ja tõhusalt realistlikke õppevahendeid ning harjutada nende abil keerulisi protseduure veel enne, kui nad päris patsientidega kokku puutuvad. Just sellist võimalust pakub TalTechi hargettevõte SafeToAct, mida veab TalTechi Arvutisüsteemide instituudi vanemteadur Asko Ristolainen. Jutt ei käi lihtsalt tehnoloogialahendusest, vaid praktilisest tööriistast, mis aitab muuta meditsiiniõppe tulevikku paremaks.
Magevee bioloogiline mitmekesisus kaob maailmast murettekitava kiirusega – alates 1970. aastast on see vähenenud hämmastavad 80%. Euroopa jõgede elanikud, sealhulgas kriitiliselt ohustatud Euroopa angerjas, seisavad silmitsi üha tõsisemate ohtudega. Nüüd on TalTechi teadlased vastanud looduse hädakõnele – nende loodud tipptasemel veealune kaamerasüsteem ExoFish toob kalaseires kaasa revolutsiooni.
Kas teadsite, et Eestis on koht, kus testitakse ja täiustatakse elektrisõidukite keerulisemaid süsteeme? TalTechi e-sõidukite labor ühendab kaasaegse tehnoloogia ja teadlaste nutikuse, et arendada liikumisviise, mis võivad maailma muuta.
Tallinna Tehnikaülikooli ja Vietnami Ton Duc Thangi ülikooli koostööprojekt seab ambitsioonika eesmärgi – aidata Vietnamil mitte ainult kiirendada üleminekut ringmajandusele, vaid ka näidata, kuidas globaalse lõuna riikide leidlikkus võib inspireerida kogu maailma.
TalTechi hargettevõte e-Pavement OÜ on võtnud südameasjaks muuta jalakäijate ja kergliiklejate teed ohutumaks ja nutikamaks.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teadlased osalevad rahvusvahelises OsteoSense projektis, mis lubab tuua läbimurde nii kosmoselendurite terviseseiresse kui ka Maal elavate patsientide taastusravisse.
Eestis arendatud tehnoloogia aitab luua teid, mis ei lõhu autot.
Seitse aastat unetuid öid, verd, higi ja pisaraid: TalTechi teadlased leidsid viisi, kuidas toota saepurust toitu.
TalTech on 22.–24. mail Tallinna Kultuurikatlas toimuva Latitude59 konverentsi jaoks kokku pannud mahuka kava. TalTechi boksis on kohal nii iduifrmad Äio kui Raiku; üritusel saab kuulata inspireerivaid seminare ja ettekandeid, aga kohtuda ka investorite, teadlaste ja ettevõtetega. Konverents keskendub süvatehnoloogiatele ning TalTech võtab sel korral fookusesse materjalitehnoloogiad ja ringmajanduse.