TalTechi sporditiimide ja klubide edu ei seisne ainult sportlaste pühendumuses. Olulist rolli mängivad ka ettevõtted, kes näevad sporti ja ülikooli tegemisi kui ühiskonna tervikliku ja jätkusuutliku arengu olulist osa. Neli inspireerivat lugu toetusest ja partnerlusest illustreerivad, kuidas ettevõtted panustavad TalTechi sporditegevusse ja ülikooli arengusse.
TalTech
TalTechi vilistlane ja aasta noor ettevõtja Silver Pütsep juhib ujuvkaisid ja -maju, sadamaid ja platvorme tootvat Top Marine Infrat kindla käega, paneb rõhku innovatsioonile ja keskkonnasõbralikule tehnoloogiale ning seab uued standardid kogu valdkonnale. Pütsep paljastas Trialoogi lugejatele, milliseks kujuneb teaduse ja praktika koosmõjul sadamaehituse uus ajastu.
Teadusasutustes sündinud avastused, olgu need siis tehnoloogilised uuendused või uued teadmised näiteks mikrobioloogia, geneetika või elektroenergeetika vallas, peaksid ideaalis jõudma õige kiiresti ka laialdasse kasutusse, sest teaduse riikliku rahastamise üks eesmärke on teadussaavutuste ühiskondlik rakendamine. Kui keeruline on protsess aga tegelikult, tasub küsida Tallinna Tehnikaülikooli teadlastelt.
Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna vilistlased lõid uue stipendiumifondi, et toetada tudengeid, kes oma vabast ajast ja kohusetundest erinevate vabatahtlike tegevustega eriala populariseerivad.
15. mail kell 9 – 10.30 toimub TalTechi peamaja kohvikus kohvihommik, milles käsitletakse sel korral meedia rolli tänases kiiresti muutuvas maailmas.
TalTech loob kuus uut tippteadusel põhinevat fookustippkeskust, mis on mõeldud suurendama nähtavust, ettevõtluskoostööd ja välisrahastust.
Maikuus esitlevad Tehnikaülikooli teadlased esimest potentsiaalset stsenaariumit, mille järgi jõuda 2035. aastaks kliimaneutraalse ülikoolini. „Oleme seni teinud terve hulga samme, mis aitavad meil keskkonnasäästlikumalt tegutseda, kuid nüüd asetuvad need konkreetsesse süsteemi ja muidugi tuleb tervikplaani juurde hulk läbimõeldud valikutega samme,“ sõnab TalTechi strateegiabüroo juht Kaja Kuivjõgi.
„Märkan Eestis käinute hämmeldust – tihti ei oska nad öelda, miks neile Eesti meeldib, aga silmist on näha, et miski läks neile hinge ja südamesse. Mul on tunne, et see on koha ja rahva vaim,“ tunnistab Ameerika Ühendriikides elav Eestist pärit teadlane ja investor Killu Tõugu Sanborn.
Eesti teadlased töötasid välja uue andmepõhise meetodi, mis aitab torustike rekonstrueerimist plaanides arvestada korraga paljude oluliste parameetritega, mille kohta täna vastavaid töid tehes vajalikku infot pole.
Tallinna Tehnikaülikooli teadlased töötasid välja avatud koodiga kasvuhoonegaaside (KHG) mõõtmise tööriista, mis on mõeldud tasuta kasutamiseks kõigile huvilistele, aga eelkõige Eesti avaliku sektori asutustele.