päikeseenergeetika

06.01.2025
Päikeseenergeetika on paljude jaoks rohelise ja jätkusuutliku tuleviku sümbol. Kuid kas olete kunagi mõelnud, kuidas võiks selline tulevik näha välja kosmoses? TalTechi vanemteadur Taavi Raadik ja tema päikeseenergeetika materjalide teaduslaboris tegutsev tiim töötab selle nimel, et hakata kasutama päikeseenergiat sõna otseses mõttes uutes kõrgustes – kosmoses.
13.08.2024
Taastuvenergia kiire areng muudab meie maastikke ja tekitab uusi väljakutseid. Yoko Alender, Karin Bachmann, Anna Semjonova, Ivo Palu ja Martin Kruus arutlesid Arvamusfestivalil, kuidas leida tasakaal keskkonnamõjude, energiatootmise ja kogukondade huvide vahel. Kas energiatulevik toob kaasa ka uued maastikureeglid?
25.06.2024
Päikeseelektri helge tulevik on kohati kohal, kirjutab Euroopa Komisjoni teaduse ja innovatsiooni peadirektoraadi Eesti ja Soome poliitikaametnik Jüri Rute.
23.04.2024
Maikuus esitlevad Tehnikaülikooli teadlased esimest potentsiaalset stsenaariumit, mille järgi jõuda 2035. aastaks kliimaneutraalse ülikoolini. „Oleme seni teinud terve hulga samme, mis aitavad meil keskkonnasäästlikumalt tegutseda, kuid nüüd asetuvad need konkreetsesse süsteemi ja muidugi tuleb tervikplaani juurde hulk läbimõeldud valikutega samme,“ sõnab TalTechi strateegiabüroo juht Kaja Kuivjõgi.
10.04.2024
TalTechi doktorantuuris õppiv entusiastlik kosmosefänn Katriin Kristmann veedab suure osa oma ajast tehnikaülikooli Päikeseenergeetika materjalide teaduslaboris – seal valmib tema doktoritöö päikesepaneelidest, mida saab luua Kuu peal leiduvatest materjalidest. Lisaks sellele tegutseb naine igapäevaselt ka satelliite ja kosmosevaldkonda arendava Tudengisatelliidi Sihtasutuse juhatuse esimehena.
02.04.2024
Premeeritud doktoritöö pakub Eesti mitmetahulisele elektrivõrgule paindlikku haldussüsteemi.
25.03.2024
Liitiumakude hind on Pariisi kliimakonverentsi ajaga võrreldes langenud enam kui kolm korda. Soodsam hind koos järjest paremate omadustega annab hoogu suurakude laialdasele integreerimisele üle maailma – kaasa arvatud Eestis, kus on üle saja potentsiaalse paigalduskoha alajaamade juures. Akutehnoloogiate pidev areng, sealhulgas naatriumakude edusammud, toetavad rohelisemat energiakasutust ning pakuvad põnevat uurimisvaldkonda.
15.02.2024
„Mulle meeldib see, et ma saan midagi kätega teha. Ma näen reaalselt seda tulemust, mida ma teen,“ leiab Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteaduse professor Maarja Grossberg-Kuusk, kes arendab materjale päikeseenergeetika jaoks. See on kõige kiiremini kasvav taastuvenergeetika ala.