Tartus toimunud rahvusvahelisel kohtumisel sai vesinikuoskuste arendamine uue hoo – viiest riigist pärit eksperdid, teadlased ja ettevõtjad otsisid ühiselt lahendusi, kuidas muuta vesinikutehnoloogiad meie majanduse ja hariduse igapäevaseks osaks.
koostöö
Kuni 8. maini on võimalik kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse ESA BIC Eesti. Programmi on oodatud iduettevõtted, kes kasutavad või arendavad kosmosetehnoloogiat – või on avastamas, et nende lahendus võib töötada ka väljaspool Maa atmosfääri.
Katriito tegevjuht ja kutsega psühholoog-nõustaja Anna Helena Ursula Malkovskaja arutleb, miks töötajate vaimne tervis on ettevõtte edu võtmetegur. Ta selgitab, kuidas läbipõlemine ei ole ainult isiklik, vaid ka organisatsiooniline probleem, mis mõjutab otseselt ettevõtte tulemuslikkust ja konkurentsivõimet.
Trialoog, TalTechi ettevõtlus- ja teadusportaal, tähistas hiljuti oma esimest sünnipäeva. Aasta jagu teravaid arutelusid, süvitsi minevat analüüsi ja tulevikku vaatavat mõtlemist – nüüd on aeg küsida: kuidas edasi?
12. märtsil kogunesid Trialoogi sõbrad ja kaasteelised TalTechi Tudengimajja, et tähistada üheskoos TalTechi ettevõtlus -ja teadusportaali Trialoogi esimest sünnipäeva. Trialoog on end aasta jooksul tõestanud platvormina, mis toob sügavate analüüside ja sisukate teemakäsitluste kaudu kokku ettevõtluse, teaduse ja avaliku sektori.
FinEst Targa Linna Tippkeskuse ideekonkursi fookuses on tänavu ideed, mis võivad muuta meie linnad nutikamaks ja tulevikukindlamaks. Üks sellistest ideedest on TalTechi teadlaste arendatav Targa Veeliikluse Süsteem, mis lubab tuua siseveeteedele rohkem ohutust, sujuvust ja rohelisust. Projekti eestvedaja, Eesti Mereakadeemia dotsent Inga Zaitseva-Pärnaste usub, et Pärnu jõest võib saada lahenduse esimene edulugu.
Diabeediravi hakkab jõudma täiesti uude ajastusse, mille keskmes on patsiendikesksus ja tipptasemel tehnoloogiad. TalTechi teadlased osalevad rahvusvahelises projektis Neodippe, mille eesmärk on muuta diabeedi ennetus ja ravi tõhusamaks ning patsiendisõbralikumaks.
TalTechi Mehaanika ja metroloogia ekspertiisi ja inseneriteenuste labor on end tõestanud usaldusväärse partnerina keerukate tehniliste probleemide lahendamisel. Labori spetsialistid pakuvad välja nutikaid lahendusi ja erapooletu ekspertiisi – olgu siis küsimus metallosade purunemises või tootmisprotsesside tõrkes.
TalTechi Meresüsteemide instituudi kaasprofessor Rivo Uiboupin on elav näide sellest, et teadus pole vaid teooria – see aitab lahendada päriselu probleeme. Tema meeskonna arendatud üleujutuste kaugseire ja sadamate keskkonnaseire teenused pakuvad lahendusi, mida inimesed ja ettevõtted saavad kasutada turvalisuse tagamiseks ja paremaks planeerimiseks. See näitab, kuidas teadus ei jää laborisse, vaid jõuab otse meie igapäevaellu.
November tõi Eestile erilise tunnustuse. Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonnajuht Merilin Varsamaa valiti ainsa eestlasena Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) rahvatervise innovatsiooni nõuandvasse kogusse. Tegemist on märkimisväärse sündmusega, mis avab uksi Eesti tervisetehnoloogia innovatsioonile.