Tuleviku innovatsioonipoliitika keskmes ei peaks olema mitte kitsalt majanduslik, vaid laiem ühiskondlik kasu.
kliimaseadus
Lisaks rahvusvahelisele naistepäevale märkis 8. märts kalendris meie rahvuslikku ületarbimise päeva. Oleme eestimaalastena esimese 68 päevaga ära kulutanud kõik meile selleks aastaks ette nähtud looduslikud ressursid ning jõudnud selle "saavutusega" viie kõige enam tarbiva riigi hulka. Kui kõik elaksid nii nagu eestimaalased, siis oleks vaja pea 5,4 maakera, kuid meil on üks.
Kliimaseadusel on suur kaal, sest see sõnastab uued elamise ja tegutsemise põhimõtted ning puudutab kõiki eluvaldkondi. Eesti puhul ei tasu kliimaseaduse koostamisel unustada, et meie raiskava eluviisi tõttu võib pidada 8. märtsi tinglikult selleks päevaks, kui olime ära kasutanud kogu 2024. aasta bioloogilised ressursid.
Keskkonda säästev ehitamine teenib üllast eesmärki ja on meie kõigi jaoks vajalik – samas selle tulemusel ei tohiks kinnisvara muutuda inimestele kättesaamatult kalliks, kirjutavad Fausto Capitali nõukogu liige ja projekteerimise juht Priidu Lokk ning TalTechi professor Jarek Kurnitski.
Rääkides rohepöördest, siis ka autodega tehakse pöördeid. Aga see on juhi otsus, kas pööre toimub sujuvalt ja kaasreisijatele märkamatult või külg ees kummivilina saatel.